През месеците април и май на 2016 година Георги Арнаудов бе включен в Програмата за посещение в Китай на композитори от Централна и Източна Европа - дългосрочен проект, иницииран от Министерството на културата на Китайската народна република. Елитна група от 15 европейски композитори посети Китай за осъществяване на една колосална по обем и обхват експедиция и теренно изследване на античната, традиционната и съвременната китайска музика. Авторите получиха специална покана да напишат творби за Камерния оркестър на Забраненият град – ансамбъл от антични и традиционни китайски инструменти, както и да участват в музикални фестивали в Китай през 2017 г.
Георги Арнаудов е сред най-често изпълняваните български композитори както у нас, така и в чужбина. Автор е на симфонични, камерни, клавирни, вокални и хорови произведения, музика към театрални и балетни постановки, създадени в сътрудничество с известни хореографи и постановчици. Особено ярки са творбите му, написани по стари български текстове от ранното Средновековие, цикълът Thiepoleo, написан по автентични орфически текстове, „Бароков концерт“ по Алехо Карпентиер, „Пасион“ по псалми на Давид, симфоничната фреска „Влахерна“ и Тройният концерт за пиано, хамерклавир, чембало и оркестър “BaroqusexMachina”. Сред солистите, изпълнявали негови произведения са пианистката проф. Милена Моллова, цигуларката Мила Георгиева и др.
Георги Арнаудов е преподавател в Нов български университет - доцент по композиция и хармония, доктор по музикознание и музикално изкуство. Носител е на редица престижни международни награди като Международната премия “Карл Мария фон Вебер”, Голямата награда на EBU, наградата “Златната арфа” и др. Реализирал е записи на десетки свои творби и има издадени 8 авторски албума, а негова музика е включена в редица звукови антологии на музиката на ХХ и ХХI век, както и в издания на световноизвестни изпълнители в Naxos of America, Concord Records и Labor Records – САЩ, Holophon Records - Австрия, Гега Ню - България.
Георги Арнаудов е специален гост в предаването "На бис - българските музиканти". Чуйте в звуковия файл.
Тази събота, последно за тази година, камерен ансамбъл "Силуети" и Сити Марк Арт Център в София ще представят своя спектакъл-концерт "Шарената книжка". Това представление е специално подготвено за бебета и най-малки деца, както и за техните родители. Те ще могат да чуят класически пиеси от Моцарт, Шуберт, Брамс, Сен-Санс, Корсаков, Прокофиев,..
С албума си "Призми", който издадоха преди година и половина, One Day Less дадоха категорична заявка за енергията, стила и начина, по който решават да изразяват себе си. Неслучайно се определят така - "Ние сме алтърнатив рок банда, създадена през 2020-та. Мечтаем, дори когато спим! Пишем историята си и я споделяме с вас." Силно вдъхновени от..
В Етнографския музей във Враца през седмицата беше открита изложба с творби на занаятчии от Северозападната задруга на майсторите на стари занаяти. Поводът за изложбата беше празникът на св. Спиридон, който се приема за покровител на занаятчиите. Задругата отбелязва този ден, откакто е основана преди пет години, посочи председателят на..
В Плевен с голям празничен концерт отбелязаха 65 години от създаването на Детско-юношеския ансамбъл „Нашенчета“ при Центъра за работа с деца. Магията на фолклора показаха над 100 деца на сцената на Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Хор, оркестър и танцов състав - през тези 65 години хиляди плевенски деца са запалени и за цял живот..
В деветото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Слушателката ни Виолета Кръстева от Плевен, която спечели билети в томболата на “Каста дива“, споделя впечатленията си от рецитала на оперната прима Соня Йончева в партньорство с пианиста Малкълм Мартино,..
В навечерието на най-светлите християнски празници – Рождението на Божия син, в "Нощен Хоризонт" говорим за семейството, децата, обичта и топлината . Как да подарим щастие на едно дете, как човек може да мисли с радост за другия въпреки болката си и как тъгата може да роди усмивка? Млади хора са се заели с организацията и провеждането на..
Навършиха се 115 г. от рождението на проф. Владимир Аврамов - голямо име в българската музикална история: цигулар, дългогодишен ръководител на прочутия струнен квартет „Аврамов“, носещ неговото име, изкючителен педагог, създал и възпитал поколения наши известни цигулари. Владимир Аврамов е роден на 3 декември 1909 г. в София. Учи цигулка при..
Георги от Силистра е дете на "Българската Коледа ", а любовта на семейството е тази, която му помага да се справя всеки ден с предизвикателствата на..
Христо Иванов доведе Делян Пеевски , заяви пред БНР юристът Радомир Чолаков, бивш депутат от ГЕРБ, бивш председател на конституционната и правната..
Борба за интеграция и достоен живот на хората със Синдром на Даун има и преди това да засегне семейството на рап певеца Криско, и преди раждането на..