Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жената, която беше блъсната от метрото, сама се е хвърлила пред влака, показват видеозаписите

Снимка: БГНЕС

46-годишната жена, която беше прегазена днес в софийското метро, се е хвърлила сама под влака на станция "Жолио Кюри". Това ясно се вижда на видеозаписите от камерите, съобщи за "Хоризонт" изпълнителният директор на столичния метрополитен Стоян Братоев:

Жената си върви по перона, оставя си чантата на пейките, застава до стената и когато влака се показва на станцията, засилва се и буквално скача пред него - удря се в стъклото на влака отпред. Не мога да ви кажа какви са подбудите, каква е причината, нищо не мога да кажа. Машинистът си спира влака. Той си има процедура, по която действа, но влакът има спирачен път. Машинистът е сменен, пратен е на психолог, както си му е реда, има си процедури. Жалко. И той, човекът, се е притеснил. Видях го в какво състояние беше.
След инцидента за няколко часа следобед беше спряно движението на метровлаковете в участъка между "Младост" и Националния стадион "Васил Левски".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Възстановено е движението на метрото в участъка между "Младост" и стадион "Васил Левски"

Възстановено е движението на метрото в участъка между станциите "Младост 3" и "Национален стадион "Васил Левски". Влаковете бяха спрени около 12.00 часа след трагичен инцидент- жена загина, след като скочи на релсите и беше блъсната от мотриса на станция..

обновено на 11.02.17 в 15:13
ВИЖТЕ ОЩЕ
Копие на прочутата статуя на Афродита в селището Фира, Санторини.

Сеизмолози очакват силно земетресение на Санторини до няколко дни

Взети са всички мерки за реакция, каквото и да се случи на Санторини, съобщават от Гражданска защита. Местните жители заминават, но пък туристите не се отказват и пристигат на почивка. Обстановката на Санторини продължава да е динамична,..

публикувано на 06.02.25 в 14:11
Народният представител от

Проект за забрана на фотоволтаици и вятърни турбини върху земеделски земи общинска и държавна собственост

От "Възраждане" подновяват инициативата си за забрана на изграждането на фотоволтаици и вятърни електроцентрали върху земеделски земи общинска и държавна собственост, обяви в кулоарите на НС  депутатът от ПГ на партията Даниел Петров. Той напомни, че..

публикувано на 06.02.25 в 14:09
Александър Бубиа

Александър Бубиа: Нужен е таван на надценките, а не на цените

Има шанс да се намалят цените в големите хранителни вериги и супермаркети, стига да се обединим. Важно е да се разбере, че е нужен таван на надценките, а не на цените . Защото този на надценките регулира дейността на търговеца, а ако е на цените..

публикувано на 06.02.25 в 13:55

Започва изграждането на тунела на метрото през столичния кв. "Слатина"

Днес в експлоатация бе пусната машината, която ще прокопае тунела за метрото през столичния кв. "Слатина". Тя е произведена специално за проекта на софийското метро. Строителството на тунела трябва да приключи през втората половина на 2026 година, а..

публикувано на 06.02.25 в 13:48

Минималната заплата у нас – най-ниската в ЕС

България е с най-ниската минимална работна заплата сред страните-членки на Европейския съюз през януари - 551 евро. Най-високата е в Люксембург - 2638 евро, сочат данните на "Евростат". За 10 години - в сравнение с 2015 година, най-ниското..

публикувано на 06.02.25 в 13:32
Стою Стоев

Стою Стоев: Управляващите бързат за регулаторите, за да си бетонират постове за дълго

Безпрецедентно парламентът започва ударно избиране на регулатори, което показва, че правилникът на Народното събрание не е спазен, защото никой не знае какъв е графикът за избор.   Това каза пред БНР депутатът от ПП-ДБ Стою Стоев, заместник-председател..

публикувано на 06.02.25 в 13:31
Радостин Василев

МЕЧ подкрепя идеята за таван на надценките на основни храни

Депутатите от МЕЧ биха подкрепили предложението на "БСП-Обединена левица" за ограничаване на надценките на основни хранителни продукти. Това обяви председателят на партията Радостин Василев: "Такъв подобен закон има в Унгария. За малката..

публикувано на 06.02.25 в 13:21