В днешното мисловно състезание участие взеха осем отбора с по осем деца, представители на шестите класове от всички училища в район „Надежда“. Те трябваше да размишляват над различни въпроси, като например „Какво ни помага да развиваме и поддържаме мозъка и мисленето си в отлична форма?“
Боян Байчев, член на МЕНСА България, коментира пред Радио София как това състезание развива логическото мислене у децата и по какъв начин им помага в живота. По думите му целта е децата да започнат да излизат от рамките, които са им наложени от родителите или обществото, или те сами са си наложили.
Наталия Ботева, зам.- директор на 54-то СОУ „Св. Иван Рилски“ посочи, че „Часът по мислене“ е изключително нужен, тъй като много се говори за функционалната неграмотност - учениците могат да прочетат, но не разбират какво е написано. Децата възприемат много добре "Часа по мислене", тъй като всичко, което не е свързано с учебния материал, тях много ги въодушевява.
Как се извършва контролът на автомобили и хора, преминаващи през България, която от 23 дни вече е пълноправен член на Шенген? Къде са разположени..
Мария Тенева – директор на дирекция ''Сигурност'' в Столична община сподели за БНР: "В момента всички сили на пожарната, на полицията и 3 екипа..
На мирен протест пред МОСВ противници на добива на злато в района на Своге ще изразят своята позиция и ще подкрепят свои съмишленици от Сливен, които..