Приморско е на 450 километра от столицата София и на 50 километра от областния център Бургас. Когато искате да прекарате ваканция по южното Черноморие, но търсите нещо едновременно красиво и необичайно, значи сте избрали точното място. Приморско е най-северната морска точка у нас, където виреят всички южни култури. Ако Созопол припознава за своя кулинарна марка смокинята, и в Приморско зреят смокини. Но може да се любувате също на ярките цветове на наровете, които „събират погледа“ на чуждите туристи. Словаци, чехи, руснаци, естонци, италианци, англичани снимат за спомен и маслиновите дървета, и палмите, извисяващи снага редом до типичните за България лозници.
На изток общината граничи с Черно море, на запад и на север с община Созопол. На юг са земите на Царево и Малко Търново.
До много скоро за историята на Приморско се говореше като за нещо не особено различно от други подобни места. След бурни събития в сравнително по-ново време, странджански преселници търсят по тези земи повече спокойствие и спасение. Едва ли в онези години са обръщали внимание на факта, че плажната ивица на общината е най-дългата и най-широката от всички общини на Южното Черноморие. По случай 1300 години България с Указ № 2190 от 16 октомври 1981 година на Държавния съвет на НРБ, село Приморско е обявено за град.
Дори не си даваме сметка какви щастливци сме, че в наши дни ставаме свидетели на големи археологически открития! Един след друг на територията на общината бяха проучени обекти с изключителни находки. Злато в Приморско? – Разбира се, и то не какво да е, а съкровище, което променя представите за „биографията“ на района, неговата значима стойност по пътя на цивилизациите. Това става повод да бъде изграден музей с трезор! Нататък ви оставяме лично да чуете археолога Даниел Пантов, директор на Историческия музей в Приморско. Струва си да посетите както музея, така и обектите от културно историческото и природно наследство в общината.
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
Светла Тошева е литературовед, посветила много оригинална статията за поезията на Христо Смирненски. Заглавието е " Живописната палитра в поезията на..
За първи път се внася Закон за бюджета, който не отговаря на законодателната рамка , т.е. той е незаконосъобразен и не би трябвало да може да бъде..
Докато политиците се месят и само когато има авария, само тогава говорим за енергетиката, нищо ново не ни очаква . Това каза пред БНР Рамадан Аталай,..