Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

За корупцията, която я няма

Снимка: архив

Според последната депутатска воля всеки български гражданин, който подаде сигнал за корупция при високоетажните властимащи, трябва да додаде трите си имена, адреса, единния граждански номер, както и телефона, факса и електронния адрес, ако има едно от трите последни. И ако сигналът не се докаже, а това е досегашната практика на прехода с неговите удобни правоохранителни и правораздавателни институции, будният гражданин може да стане обект на дело за непозволено увреждане.
Подобно дело обикновено е от 10 000 до 100 000 лв. В рамките на производството обиденият управник може да поиска запор на имуществото на будния гражданин, за да е сигурен, обиденият, че ще си получи парично обидата. С две думи, обикновеният избирател реално не присъства в борбата с корупцията по високите етажи на властта. Защото всеки сигнал започва със страх от лично разорение. И тя, т.нар. борба остава за медийното политическо шоу.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Илюстративна снимка

Интензивен дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Евакуираха жители с лодка

Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..

публикувано на 25.06.23 в 12:29