Рилски спортист победи Балкан след продължение

„Рилски спортист“ надигра македонци за бронза в Самоков
Снимка: Сайт на "Рилски спортист"

Рилски спортист (Самоков) победи в драматичен мач като домакин вицешампиона Балкан (Ботевград) с 92:86 след продължение (24:17, 23:22, 14:19, 17:20, 14:8) в 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Редовното време завърши 78:78.
Рилски спортист е на второ място в класирането с 18 точки, една по-малко от лидера Лукойл Академик. Балкан се смъкна на четвърта позиция, след като допусна четвърта загуба от началото на сезона.

Дебют за Балкан направи новото попълнение Павлин Иванов, който влезе в игра в края на третия период и вкара един фаул за 2.44 минути на терена.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров водеха през целия двубой, но като цяло двата тима си размениха по едно полувреме. Домакините изглеждаха по-мотивирани в началото и до почивката и спечелиха с 8 точки разлика - 47:39.
Играчите на Балкан обаче не се предадоха и изравниха 78:78 23.8 секунди преди сирената. До края съдиите не зачетоха кош на Юджийн Харис, а отсъдиха нарушение на Балкан и крачки на Мартин Маринов. 1.9 стотни преди края Балкан имаше атака и Небойша Видич взе таймаут. След него домакините откраднаха топката, но не успяха да реализират и срещата отиде в продължение.

Самоковци започнаха допълнителното време с 6:1 и поведоха с 84:79. Баскетболистите на Балкан нямаха кош от игра две минути, но последваха две ключови тройки на Мирко Мулалич, които на два пъти изравняваха резултата. Последната дойде 1:18 преди края за 86:86. Маринов върна тройката за 89:86. Гаврилович беше фаулиран в ответната атака и пропусна и двата наказателни удара, а тройка на Златин Георгиев попари надеждите на Балкан. Рилецо поведе с 92:86 17 секунди преди края и спечели мача.
Мартин Маринов беше най-резултатен за победителите с 21 точки, 18 добави Джейлън Дженкинс. С 15 точки и много важни тройки се отличи Златин Георгиев, а 15 вкара Юджийн Харис.

Най-резултатен за Балкан с 15 точки беше Брендън Браун, а 14 отбеляза Микейл Хопкинс. Мирко Муллаич се включи с 12 и много важни отигравания в края, а "дабъл-дабъл" - с 10 точки и 13 борби добави Алекс Гаврилович.
Следващият мач на Балкан е гостуване на Левски Лукойл на 27 декември (четвъртък) за Купата на България, а Рилски спортист е домакин на Берое (Стара Загора).

Срещи от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Левски Лукойл - Ямбол - 103:65 (24:20, 28:12, 25:17, 26:16)
Рилски спортист (Самоков) - Балкан (Ботевград) - 92:86 след продължение (24:17, 23:22, 14:19, 17:20, 14:8)
Академик Бултекс 99 (Пловдив) - Берое (Стара Загора) - 72:85 (18:26, 20:25, 15:16, 19:18)

от събота:
Академик (София) - Черно море Тича (Варна) - 88:77 (28:13, 17:21, 24:21, 19:22)

Лудогорец разгроми Арда

Лудогорец постигна очаквана победа над тима на Арда в среща от 3-тия кръг в Първа футболна лига. Разградските футболисти доминираха през по-голямата част от двубоя и спечелиха с 5:1 Старши треньорът Георги Дерменджиев беше дал почивка на голяма част от своите титуляри. Головата серия откри Сон в 8-та минута след подаване на Дани Групер. В 44-та..

публикувано на 03.08.24 в 23:07

Спартак Варна победи с лекота ЦСКА София

Спартак 1918 Варна спечели втората си победа в българското футболно първенство.  Завърналият се в елита варненски тим надигра и спечели категорична победа над ЦСКА-София с 3:0.  С успеха си „соколите“ имат вече 7 точки в актива си, докато „армейците“ са с победа, две поражения и 3 точки. Голмайстори: 1:0 Ахмед Ахмедов (14-ата мин.), 2:0 Ахмед Ахмедов..

публикувано на 03.08.24 в 21:53
Хавиер Ибанес

Хавиер Ибанес донесе първи медал за България от Олимпиадата

Българският национал Хавиер Ибаниес осигури първи медал за България на Олимпиадата в Париж. Европейският шампион и втори в схемата в категория до 57 килограма победи поставения под номер 7 вицешампион от Азиатските игри в Хуанчжоу 2023 Шудай Харада (Япония) с 5:0 (329:28, 29:28, 30:27, 30:27, 29:28) съдийски гласа и се класира за полуфиналите, с което..

публикувано на 03.08.24 в 21:45
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева с пето място във финала на прескок

Валентина Георгиева се класира на пето място на финала на прескок при жените на турнира по спортна гимнастика на Игрите в Париж. 18-годишната българка, която е дебютантка на най-големия спортен форум, изпълни много добре и двата си прескока. Първо тя направи "Юрченко" с два винта и получи 14.100, след което "Цукахара" с винт и половина и беше..

публикувано на 03.08.24 в 18:49
Рами Киуан

Рами Киуан не успя да стигне полуфиналите в Париж

Рами Киуан отпадна на четвъртфиналите в категория до 71 килограма на олимпийския турнир по бокс Париж и остана на крачка от медалите. 24-годишният Киуан загуби от Омари Джоунс (САЩ) с 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) съдийски гласа и не успя да се класира за полуфиналите, с което да си гарантира най-малко бронз. Настоящият европейски..

публикувано на 03.08.24 в 17:51
Матю Ебдън/Джон Пиърс

Матю Ебдън и Джон Пиърс спечелиха олимпийската титла на двойки мъже

Австралийците Матю Ебдън и Джон Пиърс спечелиха титлата на двойки мъже в турнира по тенис на Олимпийските игри в Париж. Ебдън и Пиърс победиха на финала четвъртите поставени Раджийв Рам и Остин Крайчек (САЩ) с 6:7(6), 7:6(1), 10:8 за малко повече от два часа на корта.

публикувано на 03.08.24 в 16:16