Татяна Воложанина спечели контролното за селекция на националния отбор при жените

Снимка: БФХГ

Татяна Воложанина спечели контролното състезание за попълване състава на националния отбор по художествена гимнастика – индивидуално (жени). Състезателката на „Левски- Илиана“ изигра стабилно новите си композиции, въпреки ранния етап на подготовка и събра най-висок сбор от точки – 74.400 (16.500 точки – обръч, 19.900 точки – топка, 19.650 точки – бухалки и 17.300 точки – лента). Втора се нареди Вая Драганова „Левски Триадица“ с 66.350 точки (17.600 точки – обръч, 17.750 точки – топка, 16.250 точки – бухалки, 14.750 точки - лента). Трета е Лъчезара Пекова „Левски“ с 65.000 точки (16.300 точки – обръч, 17.450 точки – топка, 16.900 точки – бухалки, 14.300 точки – лента).

Извън първата тройка остана една от основните претендентки за първото място Петя Борисова. Възпитаничката на Николай Боев  и досегашен член на основния състав на държавния ни тим зае четвъртото място с актив от 63.000 точки (16.350 точки – обръч, 17.250 точки – топка, 16.050 точки – бухалки и 13.350 точки - лента).

В селекцията за попълване на националния отбор участваха 18 гимнастички.

След края на контролното Бранимира Маркова – главен мениджър на националния отбор сподели, че  ще предложи на УС на федерацията основния състав да се състои от 6 гимнастички, а разширения от още 4.

„Доволна съм и съм спокойна, че за следващия олимпийски цикъл българската художествена гимнастика има талантливи гимнастички. В тази връзка смятам да предложа на УС на БФХГ в основния състав към 3-те ни изявени гимнастички – Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн да се включат първите 3 по класиране от днешната селекция. В близък план ни предстои тренировъчен лагер във Варна от 20 януари до 02 февруари, където ще бъдат направени последни уточнения по композициите на състезателките от НО“, допълни Маркова.

През 2018 година Татяна Воложанина спечели сребърен медал във финала на обръч на европейското първенство при девойки в Гауделахара (Испания) и  участва на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, където завърши на пето мяст. Нейн личен треньор е Силвия Стойнева.

Вая Драганова се подготвя при Мариана Памукова, наставник на Боряна Калейн.

Лъчезара Пекова тренира в клеб "Левски" под ръководството на легендарната Нешка Робева.

Новак Джокович

Новак Джокович взе и олимпийското злато

Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович спечели и олимпийското злато. На финала в Париж сърбинът се наложи над испанеца Карлос Алкарас със 7:6 и отново 7:6, в мач продължил 2 часа и 52 минути. Така Джокович добави към легендарната си кариера и последното нещо, което липсваше в списъка му от постижения - олимпийския златен..

публикувано на 04.08.24 в 18:43
Божидар Саръбоюков

Божидар Саръбоюков отпадна в квалификациите

Божидар Саръбоюков отпадна в квалификациите на скок дължина на турнира по лека атлетика на Игрите в Париж. 19-годишният дебютант на Олимпиада завърши 14-и в класиране със 7.87 метра, като остана само на 4 сантиметра от място във финала, за който се класираха най-добрите 12 от пресявките. Младокът направи два неуспешни опита, след което в..

публикувано на 04.08.24 в 15:29

Светлана Каменова приключи на четвъртфиналите участието си в Париж

Състезателката ни по бокс Светлана Каменова не успя да спечели втори медал за България от Летните олимпийски игри в Париж.  На четвъртфиналите представителката ни в категория до 57 килограма допусна поражение от поставената под номер едно в дивизията Лин Ю Тин /Тайван/.  Каменова не успя да си гарантира място на почетната стълбичка и минимум бронзово..

публикувано на 04.08.24 в 12:32

Двама българи на Олимпиадата днес

Тридесет и един комплекта медали ще бъдат раздадени по време на 9-тия ден на олимпийските игри в Париж. Двама българи ще вземат участие на Игрите днес.  В турнира по лека атлетика, Божидар Саръбоюков ще участва в квалификациите в сектора на скок дължина, които започват точно в 12-сет часа.  Квалификационната норма за финала във вторник е..

публикувано на 04.08.24 в 10:23

Барселона победи Реал Мадрид в контрола

Отборът на Барселона се наложи с 2:1 над Реал Мадрид в контролна среща. Макар и с неофициален характер, мачът в Ийст Ръдърфорд предизвика голям интерес, а двата тима се постараха да оправдаят очакванията.  Барса стигна до успеха с две попадение на Пау Виктор , а за Реал се разписа Нико Пас . Срещата беше прекъсната още в началото заради..

публикувано на 04.08.24 в 06:50

Медалистите от осмия ден на Олимпиадата в Париж

Медалисти от осмия ден на Олимпийските игри в Париж - 29 финала: спортна стрелба, 25 метра пистолет, жени: 1. Джи-ин Ян (Република Корея)   - 37 точки 2. Камий Йеджейевски (Франция)   - 37  3. Вероника Майор (Унгария)      - 31 ловна стрелба, скийт (мъже): 1. Винсънт Ханкок                - 58 точки 2. Конър Лин Принс (САЩ)         - 57  3. Мен Юан Ли..

публикувано на 04.08.24 в 06:38

Лудогорец разгроми Арда

Лудогорец постигна очаквана победа над тима на Арда в среща от 3-тия кръг в Първа футболна лига. Разградските футболисти доминираха през по-голямата част от двубоя и спечелиха с 5:1 Старши треньорът Георги Дерменджиев беше дал почивка на голяма част от своите титуляри. Головата серия откри Сон в 8-та минута след подаване на Дани Групер. В 44-та..

публикувано на 03.08.24 в 23:07