Берое победи с лекота Локомотив в старозагорското дерби

Берое победи без проблеми Локомотив в старозагорското дерби от полуфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за жени.
Възпитаничките на Татяна Гатева спечелиха първия мач с 28 точки разлика - 78:50. Реваншът е на 28 февруари, а Берое е домакин.
В срещата интрига нямаше, след като Берое спечели втората част с 32:8 и на почивката поведе с 51:25.
За победителките 14 точки реализира Гергана Иванова, а по 12 добавиха Габриела Николова и Христина Тютюнджиева, а Александра Петрова приключи с 11 точки и 8 борби.
За Локомотив се отличиха Валерия Алексиева с 12 точки и Мария Делчева с 10.

Ботев (Пловдив) излезе временно на върха след успеха над Берое

Ботев (Пловдив) спечели Битката за Тракия и продължава с доброто си представяне до момента през сезона. Тимът на Азрудин Валентич надигра Берое с 2:1. Емануел Току (70) изведе домакините напред, а Па Конате (85) удвои. Александър Цветков (90+3) отбеляза почетно попадение за гостите в добавеното време. Преди началото на срещата Тодор Неделев..

публикувано на 17.09.21 в 22:40

Пеле отново влезе в болница

Бразилската футболна легенда Пеле отново бе приет за интензивно лечение в болницата "Алберт Айнщайн" в Сао Пауло, съобщиха медиите в страната. От болничното заведение не дават повече подробности. 80-годишният Пеле, който е трикратен световен шампион, бе опериран по-рано през месеца и му бе отстранен тумор на дебелото черво, като бе изписан във..

публикувано на 17.09.21 в 22:07

Арда победи последния Пирин с 3:0, изпусна още голове

Арда се наложи с класическото 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Домакините създадоха повечето положения в срещата и заслужено си тръгнаха с трите точки от мача. Лъчезар Котев откри резултата в 18-ата минута, а Иван Коконов удвои 5 минути преди края на първата част. През второто полувреме Тонислав Йорданов реализира дузпа..

публикувано на 17.09.21 в 20:51

България с втори финал на ЕП по аеробика в Пезаро

България записа втори финал на европейското първенство по аеробика, което се провежда в италианския град Пезаро. След като Дарина Пашова намери място сред осемтте най-добри в категорията "Индивидуално жени" с първи резултат, по-късно място сред финалистите се наредиха и Ана-Мария Стоилова и  Антонио Папазов в категорията "Смесени двойки".  Българите,..

публикувано на 17.09.21 в 20:32

Виктория Томова е на полуфинал във Валенсия след обрат над румънка

Първата ракета на България Виктория Томова спечели четвъртфинала си срещу румънката Ирина Мария Бара на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Валенсия с награден фонд 80 хиляди долара. Поставената под номер 4 софиянка се наложи драматично над съперничката си с 6:2, 4:6, 7:5 в мач, който продължи 2:43 часа. Двете тенисистки си..

публикувано на 17.09.21 в 20:07

Ансамбълът на клуб "Левски Илиана" спечели шампионската титла в многобоя при девойките

Ансамбълът на клуб "Левски Илиана" спечели шампионската титла в многобоя при девойките младша възраст до 10г. на провеждащото се в зала "София" Държавно първенство, категория ЕЛИТ. Ансамбълът на "Левски Илиана" в състав Славея Донова, Карина Петрова. Александра Петрова, Елеонора Иванова, Никол Захариева, Виктория Лилкина със старши треньор Ромина..

публикувано на 17.09.21 в 19:03

Локомотив (Пловдив) победи Царско село

Локомотив (Пловдив) записа първа победа от началото на сезона в Първа лига, надигравайки с 2:0 като гост Царско село в първи мач от 8-ия кръг на родния шампионат. Лукас Салинас откри резултата в 69-ата минута, а Димитър Илиев вкара дузпа в заключителните секунди на двубоя. Трите точки позволиха на смърфовете да се измъкнат от последното..

публикувано на 17.09.21 в 18:52