Марица Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купа България по волейбол

Марица (Пловдив)
Снимка: ВК Марица Пловдив

Марица Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купа България по волейбол за жени след нов успех над Перун Варна с 3:0 (25:12, 25:17, 25:7) като гост във Варна. Срещата се игра по-малко от 24 часа след двубоя между Перун и Марица в НВЛ вчера, който също завърши 3:0.
    За полуфиналите се класираха отборите на Берое, Левски и ЦСКА. Финалната четворка на турнира ще се проведе на 13 и 14 април, като градът домакин все още не е решен. Марица преследва петата си Купа България в клубната история.

Славия победи Левски на "Герена" с 2:1

Славия победи Левски с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от първия кръг на новото ни първенство. В 12-ата минута Томбак от Славия проби отдясно и намери Макрлиос, който стреля от разстояние в левия стълб на домакините.  Левски поведе в 16-ата минута. Боби Цонев стреля, топката рикошира в Томбак и с късмет попадна в Марин Петков, който..

публикувано на 24.07.21 в 22:33
Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова отпадна на осминафинал в Сочи

Българката Антоанета Стефанова отпадна на осминафинал на Световната купа по шахмат в Сочи. Гросмайстор Стефанова отпадна с тайбрек на от поставената под номер 1 в схемата Александра Горячкина.  В двете партии с класически контрол нито една от шахматистките не успя да вземе предимство. В тайбрека Горячкина спечели две победи на блиц и така спечели..

публикувано на 24.07.21 в 20:54

Ботев (Пд) победи Пирин с 2:1

Ботев (Пд) надви Пирин (Благоевград) с минималното 2:1 на базата в Коматево в среща от откриващия кръг на Първа лига. „Жълто-черните“ изиграха по-силно първо полувреме от съперника и закономерно водеха до почивката с две попадения. Па Конате откри с глава след чудесно центриране на Николай Минков и още по-добро изпълнение на атакуващия футболист. След..

публикувано на 24.07.21 в 20:50
Левски излиза днес срещу Славия

Левски – Славия пряко по „Хоризонт“

Най-старото столично дерби между Левски и Славия от първия кръг на футболното ни първенство ще се изиграе днес. Двубоят започва от 21 часа на стадион „Георги Аспарухов“ и ще можете да го проследите пряко по програма „Хоризонт“. Последният мач между двата отбора беше в края на март, а „сините“ спечелиха с 1:0. Очаква се наставникът на..

публикувано на 24.07.21 в 09:25
Мартин Камбуров (вляво) се доближи на едно попадение от рекорда на Петър Жеков

Мартин Камбуров донесе победата на Берое, нападателят получи червен картон

Отборът на Берое постигна минимален успех с 1:0 над Локомотив (София) на старта на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Мартин Камбуров, който се доближи на едно попадение от рекорда на Петър Жеков. Двубоят започна с лек превес за домакините. В 5-ата минута Мартин Камбуров се пребори за една топка, след което центрира по земя, но никой..

публикувано на 23.07.21 в 23:05

Русия е с нов национален селекционер по футбол

Русия има нов национален селекционер по футбол. Това е Валерий Карпин, който в началото на следващата седмица ще подпише договор до края на годината. В този период 52-годишният специалист ще съвместява работата си в “Сборная” с треньорския пост в Ростов. В споразумението между Карпин и Руския футболен съюз има опция за удължаване на контракта с..

публикувано на 23.07.21 в 22:31

Царско село и Черно море разделиха първите точки през сезона

Царско село и Черно море завършиха 0:0 в първия мач от новия сезон в Първа лига. Срещата в комплекса "Царско село" започна с националния химн и предложи сравнително добър футбол, но двамата вратари Янко Георгиев и Георги Георгиев бяха безпогрешни. В осмата минута домакините бяха близо до откриване на резултата. Новото попълнение на "царете"..

публикувано на 23.07.21 в 20:44