Кристиано Роналдо: Показахме характер, достоен за Шампионската лига

Роналдо вкарва дузпата за 3:0.

Кристиано Роналдо записа осмия си хеттрик в Шампионската лига при впечатляващата победа на Ювентус с 3:0 над Атлетико (Мадрид) в Торино, с която се класира за четвъртфиналите. Португалската мегазвезда вече има 124 гола в турнира и е абсолютен лидер по този показател.

Юве навакса пасива от първия мач и спечели с общ резултат от двата мача 3:2.

"Това беше специална вечер. Показахме характер, който е необходим в мачовете от Шампионска лига. Не говоря само за головете, но и за цялостното представяне на отбора. Такъв манталитет трябва в Шампионска лига и ние сме на правилния път" коментира Роналдо.

Ювентус никога не беше правил подобен обрат след изоставане от 0:2 в Шампионска лига.

"Затова Юве ме привлече - именно за такива вълшебни вечери. Атлетико е много труден отбор, но и ние доказахме, че сме силни и заслужено продължаваме напред. Много е рано да говорим за финала, играем мач за мач", добави португалецът.

Свързани новини

Роналдо вкара три на Атлетико

Роналдо наказа Атлетико, Сити с разгромен успех

С три гола на Кристияно Роналдо Ювентус победи с 3:0 Атлетико (Мадрид) в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига по футбол и продължава напред. В първата среща испанците бяха спечелили с 2:0. Роналдо откри резултата в 27-ата минута, а..

публикувано на 12.03.19 в 23:54
Локомотив (Пд) - ЦСКА София

БФС отказа на ЦСКА София отлагане на мача с Локомотив (Пд)

Спортно-техническата комисия на БФС постанови срещата от седмия кръг на шампионата между Локомотив (Пловдив) и ЦСКА София да се играе по програма. "Червените" поискаха отлагане на мача заради ангажиментите им в Европейските клубни турнири, но..

публикувано на 21.09.20 в 18:53

БФ Гимнастика с молба за специална помощ от ФИГ

Изпълкомът на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) потвърди, че е информирана с решението на президентската комисия мандатът на всички комисии на ФИГ да бъде удължен автоматично за още една година - до края на 2021-а. Това е едно от..

публикувано на 21.09.20 в 18:34

Стефани Кирякова с операция на коляното

Стефани Кирякова от националния ансамбъл (жени) e претърпяла операция на коляното. Новината беше съобщена в официалната страница на Българската федерация по художествена гимнастика " Стефани Кирякова от националния ансамбъл-жени претърпя успешна..

публикувано на 21.09.20 в 17:48
Флориан Товен от Марсилия спори с Домагой Бърдарич.

Марсилия се спаси с гол в 85-ата минута

Марсилия завърши 1:1 срещу гостуващия Лил в среща от четвъртия кръг на френското футболно първенство. Домакините се добраха до равенството с гол на Валер Жермен пет минути преди края. Той се разписа с глава отблизо след центриране от корнер от дясно на..

публикувано на 21.09.20 в 06:15

Роналдо пак бележи, Ювентус бие 3:0

Шампионът Ювентус победи с 3:0 гостуващия Сампдория в първия кръг от сезона в италианското футболно първенство при дебюта на новия си старши треньор Андреа Пирло. Торинци имаха предимство преди почивката, а в 13-ата минута Деян Кулушевски се разписа в..

публикувано на 21.09.20 в 06:04

Реал стартира с 0:0

Реал Мадрид започна защитата на титлата си в испанското футболно първенство с равенство 0:0 на терена на Реал Сосиедад. Столичани владееха повече топката и имаха игрово предимство, но трудно стигаха до добри ситуации пред вратата на съперника. Домакините..

публикувано на 21.09.20 в 06:00
ЦСКА София и Лудогорец отново не се победиха

Отборите на ЦСКА София и Лудогорец завършиха 2:2 в мач от 6-ия кръг на футболното ни първенство. На стадион „Българска армия“ гостите от Разград поведоха в 11-ата минута. Тогава Доминик Янков изведе Сантана сам срещу вратаря и бразилският халф..

публикувано на 20.09.20 в 22:23