Пия за спорта…Или когато пробата ти за „допинг“ задължително трябва да бъде положителна

И да паднем, и да бием, пак ще се напием. Знаете тази типично българска фенска футболна сентенция. Ето нещо в тази връзка…

„Пия за спорта“ – това е събитието, което изисква задължително пробата ти за „допинг“ да бъде положителна, преди да излезеш на терена и да поиграеш футбол. Минимум 1,2 промила. Позволено е всичко – биричка, винце, твърдо гориво. Излизаш в добро настроение на игрището, риташ, падаш, биеш…Не е важно.

Важното е да цари добро настроение, както бе на столичната „Арена Баухаус“ с участието на 24 отбора от софийски заведения. Накрая купонът бе в бара на победителите. А кой е той? Има ли значение, стига да е спазена сентенцията, с която започнахме.

Въпросът е дали не трябва да предложим тази тактика и на родните футболни грандове?!

По-долу има звук, видео и снимки от веселото събитие, както и подробности за регламента от организатора Радослав Мирчев:

СнимкаСнимкаСнимкаСнимка

Лудогорец - Локомотив Пловдив на четвъртфиналите за купата на България

Двубоят между Лудогорец и Локомотив Пловдив е най-интригуващият в четвъртфиналите в турнира за купата на България по футбол. Жребий за четвъртфиналите в турнира за купата на България по футбол:      Славия - Левски Лудогорец - Локомотив Пловдив ЦСКА 1948 - Арда Кърджали ЦСКА-София - Ботев Враца    Мачовете от тази фаза ще се..

публикувано на 04.03.21 в 20:46

Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България

Отборът на Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол. В последния осминафинал, на своя стадион Славия победи Монтана след продължения и дузпи.  Първи откриха резултата гостите чрез Адам Буджама в 24-тата минута, а в последната минута Радослав Кирилов изравни  1:1 , за да изпрати срещата в продължения. През 30-те..

публикувано на 04.03.21 в 20:31
Димитър Димитров

Димитър Димитров остава начело на Берое

Димитър Димитров остава старши треньор на ПФК Берое, съобщиха от клуба. Димитров намекна, че е готов да се оттегли, като пое отговорността за отпадането на осминафиналите в турнира за купата на България след 1:3 от Левски в София вчера, но днес ръководството на "зелено-белите" му гласува кредит на доверие.      На този етап треньорски рокади не се..

публикувано на 04.03.21 в 18:54
Б

Берое победи Славия с разлика

Берое (Стара Загора) разгроми гостуващия Славия с 96:67 (25:8, 26:23, 30:19 15:17) в среща от първата тройка на женското баскетболно първенство на България.    За възпитаничките на Татяна Гатева това е втори успех във втората фаза на шампионата, докато "белите" допуснаха четвърто поредно поражение. В срещата интрига нямаше, след като Берое..

публикувано на 04.03.21 в 17:23

Спират добавките на плувците, чакат общата проверка за допинг

До днес имаше две разследвания по случая с тримата допингирани плувци. Едното на федерацията по плувни спортове и друго -  на Антидопинговия център. Днес Управителният съвет на федерацията подсказа, че прехвърля изцяло топката на антидопинговата институция.  Президентът на плуването Георги Аврамчев заяви, че оттук нататък очаква резултатите от..

публикувано на 04.03.21 в 16:11
Барселона - Севиля

Барселона се класира за финала на турнира за Купата на краля след продължения

Барселона се класира за финала в турнира за Купата на краля по възможно най-драматичния начин. Каталунският клуб разгроми с 3:0 след продължения Севиля и ще спори за трофея с крайния победител от другата полуфинална двойка, в която съперници са Леванте и Атлетик (Билбао). Барса се нуждаеше от много усилия, за да стигне до обрат, след като загуби първия..

публикувано на 04.03.21 в 07:46
Олипиакос

Везенков и Олимпиакос се сринаха в Испания

Седма поредна загуба записа Олимпиакос, отстъпвайки с 66:91 (21:15, 11:28, 26:25, 8:23) на Баскония като гост в мач от 27-я кръг на Евролигата. С осмото поражение в последните осем кръга (б.а. тъй като изиграха един отложен мач) гръцкият гранд заема 13-а позиция в класирането с баланс 11-16, а Баскония се намира на 10-о място в таблицата с..

публикувано на 04.03.21 в 07:37