„Това е нещото, което ме концентрира върху по-цялостната картинка, а не върху единичните случаи. Единичните са тези, които определят дадена нагласа на хората да бъдат патриоти, отявлено патриоти, показно патриоти, а не патриоти в душата си. Аз нямам проблем да погледна вътре, да видя и покажа това, което виждам и навън, без то да бъде натрапчиво“.
В предаването „Преди всички“ Райкова разказа как е започнало всичко: „Това беше вътрешно усещане – как повече хора около мен да имат подтика да бъдат по-щастливи и по-красиви. Зачетох се кои са били моментите, в които сме демонстрирали тази сила и дух. Колкото повече четях, толкова повече се убеждавах, че съм на прав път. Всичко хубаво започва от нещо простичко. Как впоследствие се усложняват нещата, е въпрос на лична интерпретация.
Интерес към модния бранд има от Китай и там ще бъде открит бутик, съобщи Венета Райкова.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Това правителство ще съществува, докато изпълнява условията от коалиционното споразумение и подготвяната управленска програма. Това коментира зам.-председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов по повод думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че ГЕРБ ще прави компромиси с исканията на коалиционните си партньори до влизането на страната в еврозоната:..
С тържествена церемония в Пантеона на възрожденците бяха отбелязани 147 години от освобождението на Русе от османска власт. В Пантеона на възрожденците, където почиват костите на близо 200 герои от борбите на свобода и независимост на България, се събраха днешните политици, общественици и духовници, за да им отдадат почит и да си припомнят..
Като "изключително успешна" определиха от ГДБОП и Окръжна прокуратура - Благоевград специалната операция, проведена на 18 февруари, при която беше осуетена сделка на близо 5 килограма кокаин, а над 10 лица бяха арестувани. За пет от тях прокуратурата е поискала от съда налагане на постоянна мярка "задържане под стража". И към момента се провеждат..
Съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев обясни отказа на депутатите от парламентарната група да се регистрират при проверка на кворума в Народното събрание днес с липсата на ясни и прозрачни правила на процедурите. Според него стабилността на кабинета е под въпрос: "Ние в избор на регулатори по партиен признак и квота няма да участваме и няма да..
Бившият главен прокурор Иван Гешев и бившият районен прокурор на София Невена Зартова ще дават показания по делото за длъжностно престъпление срещу районния прокурор Константин Сулев. Магистратът е на съд за това, че на 30 май 2023 година е повдигнал обвинение на намиращия се в неизвестност бивш следовател Петьо Петров, по прякор Пепи Еврото, без да има..
Хакерската група Ransomhouse обяви на сайта си, че притежава данни, източени от информационните системи на Върховния административен съд. Като доказателство са публикувани документи със списъци с имена и лични данни на служители, молби за отпуски и различни документи, съобщава сайтът за киберсигурност и защита на данните Questona. Единната..
" Първият протест в Хърватия доведе до действия на правителството и защита на цените на 70 продукта. Т.е. те да бъдат с таван. Има едно подобряване". Това обясни пред БНР Диана Гласнова, кореспондент на БТА в Хърватия. Там, чрез потребителската платформа "Ало, инспекторе", се организира шествие под надслов "Пет минути предупредително..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..