За Деня на Българската армия в Горна Оряховица беше показана колекция с 390 банкноти от 213 държави и територии. Боновете са събирани повече от 30 години от офицера от резерва полковник Петър Станчев. Той претендира, че има една от най-богатите колекции с непрегъвани хартиени бонове. Гордее се с банкнотите на природни територии:
„Имам четири от петте възможни, пуснати досега, на най-големите национални природни паркове“.
Най-старата банкнота в колекцията на полковник Станчев е от 1 паунд, пусната в обръщение след Втората световна война за вещево продоволствие на британските офицери.
Една от най-екзотичните банкноти е от азиатските острови Докдо:
„Това са четири скали, намиращи се на 57 километра от Япония и на почти 800 километра от Южна Корея. От 1945 година досега тези две държави три пъти са били на ръба на война заради тези четири скали“.
На 69 години, полковник Станчев показва за първи път публично своята колекция, а за посланието ѝ казва:
„Уважавайте парите на другите, за да уважават и те нашите“.
В 17 ч. на площад "Света Неделя" в София се събраха участниците в "Луковмарш". Протест срещу провеждането на "Луковмарш" в София Ществието беше забранено със заповед на кмета Васил Терзиев, но впоследствие съдът отмени забраната на градоначалника. Събитието се провежда при изключително засилено полицейско присъствие. Хората се..
Досегашните метални съдове за смет по домакинствата в населените места на община Кюстендил ще бъдат заменени с пластмасови, беше обявено на месечното заседание с кметовете на селата. Пластмасовите са по-функционални, по-здрави са и с малко по-голяма вместимост. Пластмасовите съдове ще бъдат закупени тепърва и ще се доставят по заявка на..
Арестуваната директорка на 37-мо училище в столичния квартал "Люлин" Цветомира Георгиева излиза от ареста с мярка "парична гаранция" в размер на 1000 лева. Обвиняемата беше задържана заради искане на подкуп от 20 000 лева от изпълнител, участващ в проект за ремонт на училище, финансиран с публични средства. На 20 февруари Георгиева беше..
Половин процент гласове на избиратели може да реши кой ще управлява Германия на изборите утре. Според проучванията все още първа сила се очертава да бъде ХДС. Консерваторите обаче ще трябва да управляват в коалиция. Как ще се нареди политическият пъзел в Германия след изборите за нов Бундестаг? Кой ще е коалиционният партньор на..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов заяви, че агресията срещу полицаи, проявена по време на организраната днес от партия "Възраждане" протестна демонстрация среущу въвеждане на еврото, няма да бъде оставена без последици. Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали "Грозните прояви са документирани от служителите на СДВР..
Приемане на Наредба за изменение и допълнение на Наредба за определянето на местните такси и цени на услуги и администрирането им и в евро на територията на община Дупница, ще гласуват съветниците. В докладната, внесена от кмета Първан Дангов е посочено, че с влизане в сила на Закона за въвеждане на еврото в Република България (ЗВЕРБ),..
Гръцките студенти провеждат нова протестна акция с искане на наказване на виновните за железопътната катастрофа преди две години, отнела живота на 57 души. По същия повод се подготвя и обща стачка следващия петък. С плакати "Няма да забравим и няма да простим" студентите провеждат днес и утре протестни демонстрации в памет на 57 жертви..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..