"Сигурността е способност да се защитиш. Когато си най-защитен винаги се намира някой, който да пробие защитата. Следователно трябва да увеличаваш своята способност", съветва професорът по национална сигурност към Варненския университет "Черноризец Храбър" Петър Христов.
"Навсякъде се говори за нарушаване на сигурността, а всъщност сигурност е съвсем отделно понятие, коментира Христов и уточни, че става дума за технологична надеждност на системата. Според него случилото се показва точно това, че системата на НАП не е била технологично надеждна.
За това е необходимо 24-часово предвиждане, установяване на пробив в системата и сигнализиране. Университети са тези, които трябва да формират специалисти в сферата на киберсигурността, добави още проф. Христов. За съжаление, по думите му, българските университети не са подготвени да отговорят на индустрия 4.0, защото законодателната ни уредба е стара, а учебната система се нуждае от нововъведения.
Според проф. Петров обаче няма причина за притеснение за банките, тъй като те са достатъчно стабилни и водят непрекъсната битка с различни видове хакери, за които не се обявява. А това е един от елементите на сигурността.
Още по темата чуйте в интервю на Даниела Стойнова с професор Петър Христов, ректор на Варненския свободен университет „Черноризец Храбър”:
Георги от Силистра е дете на "Българската Коледа ", а любовта на семейството е тази, която му помага да се справя всеки ден с предизвикателствата на..
Христо Иванов доведе Делян Пеевски , заяви пред БНР юристът Радомир Чолаков, бивш депутат от ГЕРБ, бивш председател на конституционната и правната..
Борба за интеграция и достоен живот на хората със Синдром на Даун има и преди това да засегне семейството на рап певеца Криско, и преди раждането на..