Гимнастичките на САЩ спечелиха отборната титла на световното първенство в Щутгарт

Гимнастичките на САЩ спечелиха отборната титла на световното първенство по спортна гимнастика в Щутгарт. Американките водени от олимпийската шампионка Симон Байлс стъпиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка като събраха сбор от 172.330 точки.

Втори със 166.529 точки на почти шест разлика се класираха гимнастичките на Русия с две не по-малко титулувани състезателки в състава си – Анастасия Агафонова и Ангелина Мелникова.

Бронзовите отличия със 164.796 точки станаха притежание на гимнастичките на Италия.

Присъствието на сестрите Ребека и Елиза Дауни не беше достатъчно за да може Великобритания да влезе в призовата тройка. Състезателките от Острова останаха шести с актив от 161.495 точки.

Преди тях се наредиха съставите на Китай с 164.230 точки и на Франция с 163.628 точки.

Осмицата допълват тимовете на Канада със сбор  от 160.563 точки и на Холандия със 159.427 точки.

Днес е отборният финал при мъжете, където за отличията ще се борят съставите на Русия, Китай, Япония, Украйна, Великобритания, Швейцария, САЩ и Китайско Тайпе.

Новак Джокович

Джокович доволен от себе си, въпреки поражението от "щастлив губещ"

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович каза, че е доволен от представянето си на турнира във Виена, макар в петък да претърпя една от най-неочакваните загуби в кариерата си, отстъпвайки в четвъртфиналите на "щастливия губещ" от квалификациите Лоренцо Сонего с 2:6, 1:6. "Дойдох във Виена с идеята да спечеля точки, които да ми осигурят..

публикувано на 31.10.20 в 10:41
Люис Хамълтън

Формула 1 обмисля рекордни 23 състезания през 2021

Формула 1 предложи програма от рекордните 23 състезания за следващия сезон, включително едно в Саудитска Арабия. Предишният рекорд за състезания в една календарна кампания е от 21. 22 Гран При-та бяха в сметките за настоящия сезон, но пандемията редуцира стартовете до 17. Програмата разкрива няколко слота от три състезания в последователни уикенди –..

публикувано на 31.10.20 в 10:20
Неймар

Неймар няма да играе поне до средата на ноември

Нападателят на Пари Сен Жермен Неймар няма да може да играе поне до края на паузата за националните отбори в средата на ноември. Това заяви старши треньорът на френския шампион Томас Тухел. Неймар получи контузия в бедрото при успеха с 2:0 над Истанбул Башакшехир в Шампионската лига в сряда и бе заменен още преди почивката. Според Тухел няма шанс..

публикувано на 31.10.20 в 10:00
Нуно Еспирито Санто

Уулвърхемптън с успех в откриващия мач от 7-ия кръг в Англия

Отборът на Уулвърхемптън постигна четвърти успех от началото на сезона в Англия. В първия мач от 7-ия кръг на Висшата лига, „вълците” се наложиха над Кристъл Палас с 2:0 у дома. Успехът изкачи състава на Нуно Еспирито Санто в Топ 3 на шампионата, като през уикенда предстоят да се изиграят останалите срещи от кръга. Играха се откриващите срещи и в..

публикувано на 31.10.20 в 06:59
Берое

Берое - Арда пряко по "Хоризонт" от 18.45 ч.

С мача Берое - Арда от 18.45 ч. продължава 11-ият кръг в Първа лига на футболното ни първенство. Срещата ще предаваме пряко по по програма "Хоризонт" на БНР. Двубоят Славия - Ботев Пд бе отложен, заради заболяване на 11 играчи от "белия" тим от Covid-19.  Вчера& Локомотив Пд - Монтана 2:2 и Черно море - ЦСКА 1948 1:2.

публикувано на 31.10.20 в 06:54

Григор Димитров се препъна в Даниел Евънс на турнира във Виена

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в зала в австрийската столица Виена с награден фонд 1,55 милиона евро. Българинът се бори 2 часа и 42 минути, но в крайна сметка отстъпи с 6:7(3), 6:4, 3:6 пред британеца Даниел Евънс. Утре  Евънс ще играе с италианеца Лоренцо Сонего за място на финала на турнира...

публикувано на 30.10.20 в 23:35
Красимир Дунев: Целият елит на Европа идва в София за европейското първенство

Красимир Дунев: За сега планираме България да участва на европейското в Мерсин

България засега планира за участва на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже и жени, което ще се проведе в Мерсин (Турция) през декември, съобщи президентът на БФГимнастика Красимир Дунев.По-рано днес Русия и още 12 държави обявиха, че няма да пътуват за шампионата. В момента в зала "Арена Армеец" се провежда..

публикувано на 30.10.20 в 21:44