С 49,98% Йорданка Фандъкова бе избрана за кмет на София при 100% от обработените протоколи, обяви председателят на Общинската избирателна комисия Полина Витанова.
209 542-ма столичани са подкрепили Йорданка Фандъкова за 4-ти мандат като кмет на София. 4,84% е разликата ѝ с Мая Манолова.
Витанова информира какво следва оттук нататък:
“От тези обобщени данни ще съставим нашите протоколи на ОИК, ще обявим решенията за избраните кметове на 2-ри тур. Съответно ще предадем всички книжа на ЦИК“.
Председателят на Инициативния комитет на Мая Манолова - Никола Вапцаров, не бе допуснат вчера в “Арена Армеец“.
“В това си качество, съгласно Изборния кодекс с решение на ЦИК, както и методически указания на ЦИК за общинските избирателни комисии, той няма право да присъства в залата“, каза още Витанова.
При 100% обработени протоколи, резултатите от местните избори в София са окончателни, категорична е Полина Витанова:
“Който смята, че има сериозни нарушения и основание за касиране на изборните резултати, то следва да обжалва нашето решение в 7-дневен срок от обявяването му пред Административния съд на София-град.
В страницата си във Фейсбук Фандъкова благодари на всички софиянци, които упражниха правото си на глас:
"Разумът победи гнева, но гневът има своите основания", каза тя и изрази готовност с решителност и научени уроци да продължи да работи за София.
От Инициативния комитет на Мая Манолова подготвят жалба за касиране на изборите. Председателят на БСП Корнелия Нинова пък обяви, че социалистите ще дадат политическа подкрепа на Манолова, ако тя настоява за касиране на вота.
От Великобритания бе съобщено за неочакван обрат по много нашумелия случай с медицинската сестра Луси Летби, която преди година и половина получи доживотна присъда за смъртта на няколко бебета. При повтовно разглеждане на обстоятелствата експертна група сега оповести, че няма медицински доказателства в подкрепа на присъдата на Луси Летби. Адвокатът на..
Споровете за американската виза на принц Хари ще бъдат подновени днес в съда след заплахата на Тръмп да го депортира, съобщи вестник „Таймс“. The Heritage Foundation, американски консервативен мозъчен тръст, поиска от съдия да възобнови делото, твърдейки, че документите ще покажат, че херцогът е излъгал за предишна употреба на наркотици в молбата си за..
Испанското правителство одобри законопроект за намаляване на работната седмица от досегашните 40 на 37,5 часа. Промяната трябва да бъде одобрена от парламента, където не е сигурно, че ще получи подкрепа. Вицепремиерът и лидер на крайнолявата партия "Сумар" Йоланда Диас направи нова стъпка към изпълняването на целта, заради която влезе в правителството..
Властите в Мексико започнаха да съсредоточават 10 хиляди войници по границата със САЩ, преде АФП. Президентът Клаудия Шейнбаум разпореди изпращането на подкрепленията в изпълнение на ангажимента си пред Доналд Тръмп да засили мерките срещу нелегалния трафик на мигранти и фентанил. В замяна президентът на Съединените щати се съгласи да отложи с..
Над 50 тона хуманитарна помощ за Газа сe намират на пристанището в кипърския град Лимасол и се подготвят за изпращане към израелското пристанище Ашдод, съобщиха от външното министерство в Никозия. Досега по морския хуманитарен коридор от Кипър за палестинския анклав са преминали близо 24 000 тона стоки от първа необходимост. Хуманитарната помощ от 101..
За бойкот срещу високите цени в хранителните вериги по примера на хърватите на 13 февруари се обявиха от Федерацията на потребителите в България, движението "Системата ни убива" и Обединените пенсионерски съюзи. Отправен беше и призив към правителството да одобри списък от 70 основни хранителни продукта, на чиито цени да бъде поставен "таван". В..
Подкрепата на германските избиратели за консервативния блок ХДС/ХСС отбелязва лек спад три седмици преди предсрочните парламентарни избори на 23 февруари. Социолозите отдават това на действията на кандидата за канцлер Фридрих Мерц, който миналата седмица използва подкрепата на крайната десница при гласувания в Бундестага за втвърдяване на миграционната..
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те! Това мнение изказа пред БНР политологът Слави..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори..
В момента всеки се упражнява на тема ДДС в ресторантьорството , но без аргументи за връщане на 20%. Това заявява Георги Тръпков, хотелиер и..