„За България не се предвижда намаляване на фондовете на кохезионната политика. За България даже в някои случаи ще имаме частично увеличение на част от фондовете. В проектопредложението за момента България също е от държавите, за която не очакваме намаление на земеделската политика, което не е така за всички останали държави. За България рискът от намаляване на средствата не стои, ако рамката бъде одобрена такава, каквато е“, каза Павлова в интервю за предаването "12+3".
В първото ѝ интервю като вицепрезидент на Европейската инвестиционна банка тя заяви:
"Вярвам, че това е едно естествено продължение на професионалната ми кариера и мога да допринеса в тази си роля и позиция за това, към което се стреми банката в момента. Банката върви към разширяване, към обновяване на своите приоритети, в това да се превърне и в климатична банка, което е една много амбициозна и визионерска задача. Да намерим добрия баланс и да продължи в същия момент да отстояваме и да продължим инвестициите за кохезионните държави - нещо, което вярвам е моята сила".
Цялото интервю чуйте от звуковия файл.
Бившият министър за Българското европредседателство Лиляна Павлова е назначена за вицепрезидент и член на Управителния съвет на Европейската инвестиционна банка. Тя е първият вицепрезидент на Банката от България, като мандатът за длъжността е три..
Броят на американците, кандидатстващи за британско гражданство, е достигнал рекордно ниво миналата година, като завръщането на Доналд Тръмп на власт и данъчните промени в Обединеното кралство са допринесли за това, пише „Файненшъл таймс“. Над 6100..
Земеделски производители от крайграничната община Болярово настояват да бъде променен срокът за почистването на ливади и пасища. Рискът от пожари в региона е изключително висок, категорични са и от общинската администрация. Вероятна причина за големите..
Американският президент Доналд Тръмп е спрял всякаква военна помощ за Украйна след сблъсъка си с украинския лидер Володимир Зеленски, с когото се срещна във Вашингтон миналата седмица. Това съобщи Ройтерс, като се позова на информация на "Блумбърг" и..
Службата на ООН за космическото пространство и център за върхови постижения в Кипър ще си сътрудничат в изграждането и прилагането на космически базирани технологии за намаляване на риска от бедствия. Подписаният между тях меморандум за..
Белият дом изготвя планове за възможно облекчаване на американските санкции срещу Русия, съобщи агенция Ройтерс. Администрацията на Доналд Тръмп изготвя планове за евентуално освобождаване на Русия от някои американски санкции в опит да..
Нова карта на клиничните изпитвания ще помага на пациентите в целия Европейски съюз да намерят и да се включат в подходящото за тяхното лечение и проучване. Картата вече е достъпна онлайн, съобщава Европейската агенция по лекарствата . Новата карта..
Двама души загинаха, а няколко души бяха ранени, след като кола се вряза в множество хора в югозападния германски град Манхайм, предаде ДПА, като се позова на източници от службите за сигурност. Първоначално беше съобщено за едни загинал човек...
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Неизвестни факти от руските военни архиви сочат, че през 1878 година Кърджали е освободен след тежко сражение, разказва за БНР Станчо Станчев,..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.