Издигат Любо Ганев за президент на БФВ на 27 ноември

Любо Ганев

Сегашният вицепрезидент на волейболната федерация Любо Ганев ще е кандидатурата за нов президент на централата на инициативния комитет, който иска мащабни промени във волейбола, съобщи в. 24 часа.

Припомняме, че миналата седмица неговите членове обявиха, че с подписка искат да предизвикат изборен конгрес, за да настъпят промени и да се спре пропадането на този спорт. В комитета влизат девет отбора от Суперлигата, втородивизионният Виктория Волей (Пловдив), както и женският Марица (Пловдив).

От елита към исканията на комитета не са се присъединили Монтана, Арда (Кърджали) и шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас). Бунтовниците реагираха на анонса за общо събрание на федерацията, което ще се проведе на 20 декември в Казанлък.

На него ще се освобождават членове на управителния съвет и ще бъдат приемани нови. Сред първите се очаква да е Ганев, което зяви самият той. Само член на управата може да се кандидатира за президент. Така евентуално изваждане на Ганев ще го лиши от възможността да се кандидатира. Затова и опозицията предприе спешни действия.

ЦСКА 1948 - Левски пряко по "Хоризонт"

Днес по програма "Хоризонт" ще можете да проследите пряко футболната среща от 19-тия кръг в Първа лига   ЦСКА  1948 - Левски.  Началото на срещата е в 17:00 часа Днешната програма на кръга предвижда още два мача: от 12:00ч. Ботев Враца - Царско село и от 14:30 часа Ботев Пловдив - Монтана.

публикувано на 28.02.21 в 08:52

Ювентус отново разочарова привържениците си

Кристиано Роналдо отбеляза редовния си гол, но Ювентус завърши 1:1 при гостуването си на Верона.  Роналдо откри резултата в 49-ата минута, но Антонин Барак изравни в 77-ата.  Ювентус е трети и изостава на седем точки от лидера Интер.  Верона е на девето място с актив от 35 точки.

публикувано на 28.02.21 в 08:08
Болоня - Лацио  2:0

Валентин Антов остана резерва при успех на Болоня

Българският национал Валентин Антов остана на резервната скамейка при победата на Болоня над Лацио с 2:0 в мач от 24-ия кръг на Серия А. За домакините това бе първи успех над "римските орли" от 9 години насам. Старши треньорът на Болоня Синиша Михайлович отпразнува своя мач номер 100 начело на клуба. В 17-ата минута Чиро Имобиле пропиля отлична..

публикувано на 28.02.21 в 07:55

Лайпциг с обрат срещу Борусия Мьонхенгладбах

Лайпциг осъществи обрат и победи с 3:2 гостуващия Борусия Мьонхенгладбах, за да се доближи отново само на две точки от лидера в класирането на Бундеслигата Байерн Мюнхен след изиграването на 23-тия кръг. Срещата започна кошмарно за домакините, които се оказаха с два гола пасив още до 19-ата минута. В шестата Йонас Хофман вкара от дузпа за Борусия за..

публикувано на 28.02.21 в 07:51
 От Танак

От Танак води в рали "Финландия"

Естонецът От Танак с "Хюндай i20" спечели три от днешните шест етапа на сняг и лед и увеличи на 24.1 секунди преднината си пред втория Кале Рованпера в генералното класиране на рали Финландия, втори кръг в Световния рали шампионат (WRC). Танак, който бе начело и след първите два етапа в петък, продължи да се справя най-добре с арктическите..

публикувано на 28.02.21 в 07:28
Черно море-Берое  2:1

Черно море победи Берое с 2:1

Черно море победи Берое с 2:1 и запази шансове за участие в първата шестица на първенството.  "Моряците" имат вече 25 точки, с две по-малко от шестия в класирането ЦСКА 1948, който обаче е с мач по-малко.  В 21-та минута Родлиго Енриге проби отдясно и намери в наказателното поле нахлуващия Зе Гомеш, който с удар от движение вкара за 1:0...

публикувано на 27.02.21 в 20:08

Владимир Зографски остана на 43-то място на световното първенство

Владимир Зографски остана на 43-то място на световното първенство по ски скок в Оберстдорф, Германия. На състезанието на малката шанца 27-годишният българин направи скок от 92,5 метра, който му донесе 103,7 точки. Резултатът на Зографски не бе достатъчен за място в топ 30 и участие и във втория, за който се оказаха нужни 115,4 точки. Лидер след..

публикувано на 27.02.21 в 19:18