Камбуров с нов гол в своя мач №400

Берое победи Дунав като гост с 3:0 в двубой от 17-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Головете за успеха реализираха капитанът Мартин Камбуров (56) и Ибрахима Конте (78, 88) след почивката. 39-годишният Камбуров отбеляза с попадение своя мач №400 в българския елит, с което се превърна в осмия играч достигнал тази граница. Нападателят вече има 226 гола в елита.

Неговият гол във вратата на „драконите" обаче предизвика полемики. Домакините имаха претенции, че Александър Цветков, който направи асистенцията, е докоснал топката с ръка, преди да изведе Камбуров.

В крайна сметка голът бе зачетен, а малко по-късно Конте реши всичко в сблъсъка с още два гола. Така Берое отново се върна на победния път и събра актив от 24 точки на 7-то място. Дунав загуби за девети път през сезона и остава с актив от 16 точки на 11-та позиция.

Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора) 0:3
0:1 Мартин Камбуров 56

0:2 Ибрахима Конте 78

0:3 Ибрахима Конте 88

Дунав (Русе): Благой Макенджиев, Диян Димов, Мартин Ковачев, Любен Николов (73-Свилен Щерев), Александър Исаевски, Ивайло Лазаров, Фернандо Кавалканте, Михаил Милчев, Мaртин Костадинов (83-Митко Русанов), Ахмед Ахмедов, Стефан Христов

Берое (Стара Загора): Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Иван Бандаловски, Ибрахима Конте (89 - Меледже), Александър Василев, Георги Ангелов, Рубен Бригидо, Ахмед Тоуба, Иван Минчев

Първенство на България, 17-ти кръг:

Арда - Витоша 2:0

Ботев (Враца) - ЦСКА София  0:3

Славия - Черно море  0:1

Лудогорец - Локомотив (Пловдив)  2:1

Дунав - Берое  0:3

Днес от 17:45 ч. Левски - Царско село - пряко по "Хоризонт"

Крумовград победи Славия, влезе в първата шестица

Отборът на Крумовград победи Славия с 2:0 в среща от последния 30-ти кръг от редовния седон в Първа футболна лига. Головете за домакините на стадион "Никола Щерев - Старика" паднаха през първата част.  Серкан Юсеин откри резултата в 36-та минута, а в 42-та Патрик Луан увеличи на 2:0. Успехът изпрати Крумовград сред най-добрите шест в елитната ни..

публикувано на 19.04.24 в 21:57

Ботев Враца победи Етър на старта на 30-ия кръг в Първа лига

Ботев (Враца) спечели с 2:0 срещу Етър (Велико Търново) и остави "болярите" на осем точки зад себе си в битката за оцеляване в българската футболна efbet Лига.  Ботев е 15-и с 22 точки, а Етър остава на последното място с едва 14 от 30 мача. Етър остана с човек по-малко още в десетата минута, когато Принц Мбаке бе изгонен с втори жълт картон.  Мартин..

публикувано на 19.04.24 в 20:08
Рами Киуан (в червен екип)

Рами Киуан е на победа от медал на Европейското по бокс

Рами Киуан постигна втора убедителна победа за България в днешния ден на Европейското първенство по бокс в Белград. В категория до 75 килограма националът на България не остави шанс на румънеца Мариан Булеу. Под наставленията на треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров той срази съперника си с 5:0 (30:26, 30:27, 30:27, 30:26,..

публикувано на 19.04.24 в 18:12
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева спечели бронзов медал на Световната купа в Доха

Валентина Георгиева спечели бронзов медал на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха (Катар). Състезателката на Филип Янев получи оценка от 13.466 точки (13.433 точки първи и 13.500 точки втори прескок).  Пред националката се наредиха представителката на Панама Карла Навас с 13.850 и Чан Ок Ан (КНДР) с 13.833 точки...

публикувано на 19.04.24 в 17:57
Открита тренировка на националите по спортна гимнастика

България с пълни отбори на ЕП по спортна гимнастика в Римини

България ще бъде представена с пълни отбори при мъжете, младежите и жените на европейското първенство по спортна гимнастика. Шампионатът на Стария континент за мъжете и младежите ще се състои от 24 до 27 април, за жените и девойките ще е от 2 до 5 май. "Подготовката си минава добре, работих по нови неща, тренирах много. Световната купа беше..

публикувано на 19.04.24 в 12:20
Берое надигра Монтана и поведе във финала

Берое поведе във финала срещу Монтана

Тимът на Берое надигра Монтана 2003 с 87:72 (21:19, 20:11, 23:19, 23:23) като домакин в Стара Загора в първата среща от финалния плейоф за титлата в първенството на България по волейбол за жени. Така старозагорки, които са носителки на трофея от последните три сезона, поведоха с 1-0 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет..

публикувано на 18.04.24 в 20:43
Марица поведе с 2:0 победи срещу ЦСКА

Марица е на победа от десета поредна титла

Отборът на Марица (Пловдив) се доближи само на една победа до спечелването на десета поредна титла в Националната волейболна лига за жени. „Жълто-сините“ записаха втори пореден успех във финалния плейоф в първенството, след като надиграха ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма като домакини и във втората среща от финалната серия, която се играе..

публикувано на 18.04.24 в 20:38