"Свидетели сме на поредната реализация, която не свидетелства за политика на Столичната община в услуга на ползвателите на обществения транспорт, на пешеходците и велосипедистите", коментира в предаването "Хоризонт до обед" Васил Маджирски от Съюза на урбанистите.
Той изрази разочарование от вида на булеварда, защото на работна група през 2018 г. за велосипедната структура от Столичната община са им представили друг проект за бул. „Патриарх Евтимий“. Той включвал велосипедни алеи еднопосочно от двете страни на булеварда и бус лента, които при сегашното изпълнение не се виждат.
"Това е с цел следващата пролет там да бъде маркирана велоалея и бус лента в целия габарит на платното, както е предвидено по проект", заяви столичният кмет Йорданка Фандъкова, след като бе изискала обяснение по казуса. Фандъкова определи сегашното решение като "изключително нелепо".
"Можели са да дадат други варианти. Имали са спорове с КАТ. така или иначе това е направено с цел да се "резервира" пространството за велоалеята", допълни кметът на София.
Ако те ще бъдат правени впоследствие, това означава двойни усилия и двойни средства за новата организация на движението със съответната маркировка, коментира Васил Маджирски.
„Аз не виждам какъв е проблемът бус лентата да бъде реализирана към момента, а също така и да бъдат обособени трасетата на велосипедните алеи в двата края на булеварда“, посочи той.
Васил Маджирски се позова за законови и подзаконови текстове, според които булевард „Патриарх Евтимий“ е от клас, за който изобщо не се предвижда паркиране.
От организациите, сезирали с писмо Столичната община, настояват за бързо свикване на работна група под председателството на столичния кмет за намиране на решение с булевард "Патриарх Евтимий".
Чуйте цялото интервю в звуковия файл.
Около 10 са жертвите на стрелбата край образователен център в шведския град Йоребро, съобщиха от полицията. От там все още не са в състояние да уточнят нито броя на загиналите, нито мотивите на нападателя, който е сред загиналите. Полицаите са убедени, че той е действал сам и че не е бил подбуден от терористична идеология. Стрелба в шведско..
Европейският съюз постави правните основи на специален трибунал за войната на Русия в Украйна, се казва в изявление, цитирано от Ройтерс. След като започне да функционира, трибуналът ще има правомощията да подвежда под отговорност руските политически и военни лидери.
Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина (УМБАЛСМ) "Н. И. Пирогов" получи първа част от заявените количества анатоксин, необходим за лечението на пациентите с ятрогенен ботулизъм, съобщиха от лечебното заведение. Разширен екип от специалисти, оглавен от доц. Мария Димитрова, постави първата доза на най-тежко..
48-годишният мъж, който пострада днес в центъра на София, след като беше нападнат с нож, вече е освободен от Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина "Н. И. Пирогов", съобщиха от лечебното заведение. Оттам припомнят, че мъжът бе транспортиран тази сутрин в спешното отделение на "Пирогов", където премина подробни..
От "Демократична България" не са готови да подкрепят проектобюджета за тази година. В призива за подкрепа на премиера Росен Желязков Божидар Божанов видя признание за нестабилност: "Не изключваме да подкрепим някои текстове на бюджета, а ко те отговарят на нашите приоритети - за съкращаване на разходите в МВР чрез оптимизация на заплащането, за това..
Няколко души са били убити в Швеция при нападение в образователен център за възрастни, съобщи полицията. Смята се, че извършителят е сред ранените, каза говорител на полицията. Стрелба в шведско училище, има ранени Органите на реда добавиха, че не изключват възможността да има и други заподозрени, предаде АФП. "Един от ранените е човек, за..
Около 9000 души са напуснали гръцкия остров Санторини по въздух и вода, след продължаващите дни наред земетресения в района. Този следобед беше регистриран и най-силният досега трус от 5 по Рихтер. Множество хора се опитват да напуснат Санторини Санторини продължава да се тресе: За ден 6 хил. гърци и туристи са го напуснали Сънародникът..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори..
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те! Това мнение изказа пред БНР политологът Слави..
В момента всеки се упражнява на тема ДДС в ресторантьорството , но без аргументи за връщане на 20%. Това заявява Георги Тръпков, хотелиер и..