Шампионът се предаде срещу Уулвърхемптън

Мат Дохърти донесе победата на Уулвърхемптън срещу Сити

Шампионът Манчестър Сити загуби с 2:3 гостуването си на Уулвърхемптън, в последен мач от 19-ия кръг на английското футболно първенство.

Отборът на Джосеп Гуардиола допусна обрат от 2:0 до 2:3 и изостана на 14 точки от лидера Ливърпул, който е и с мач по-малко.

Гостите от Сити останаха с човек по-малко още в 12-ата минута след червен картон на вратаря Едерсон.

Въпреки това те доминираха през първата част, а в 24-ата Рахийм Стърлинг пропусна дузпа, но получи шанс да я изпълни повторно заради по-ранно навлизане в наказателното поле на футболисти на домакините.

Руи Патрисио за втори път спаси удара на Стърлинг, но при добавката английският национал изведе Сити напред.

Малко след това той отбеляза още един гол и гостите се оттеглиха на почивката със солиден аванс.

През второто полудвреме обаче нещата коренно се промениха.

В 55-ата минута Адама Траоре намали резултата, а в 82-ата Раул Хименес направи 2:2.

Устремът на Уулвърхемптън продължи и Мат Дохърти в 89-ата минута донесе победата на домакините.

По-рано през кампанията Уулвс шокира шампионите и на техния стадион "Етихад" като ги победи с 2:0.

17-годишен юноша донесе втора поредна победа на Левски

Левски нанесе пета поредна загуба на Ботев Пловдив, побеждавайки "канарчетата" с 1:0 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на 17-годишния юноша на "сините" Марин Петков, който се разписва във втори пореден мач.  Тимът от "Герена" е на трета позиция в първата четворка на втората осмица с 34 точки, а..

публикувано на 09.05.21 в 22:47

Балкан премина през всичко най-лошо, но се пребори да остане в серията с Левски Лукойл

Балкан показа съвсем различно лице в първото си домакинство от полуфиналната серия срещу Левски Лукойл и намали резултата в серията на 1-2 победи след успех с 100:81. Мач номер 4 е във вторник, от 19:00 часа. Домакините излязоха преобразени в сравнение с мач номер 2 в София с много енергия и хъс поведоха с 8 точки. До почивката и през..

публикувано на 09.05.21 в 21:35

Черно море изпусна Царско село в зрелищен мач с шест гола

Черно море изпусна да победи Царско село в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Двубоят завърши при резултат 3:3, като "моряците" има за какво да съжаляват, след като водеха с два гола преднина 15 минути преди последния съдийски сигнал. Момчетата на Илиан Илиев удариха и две греди. Домакините поведоха с гол на Васил Панайотов в 8-ата минута...

публикувано на 09.05.21 в 20:57

Стана ясен първият съперник на Григор Димитров в Рим

Испанецът Алехандро Давидович Фокина ще бъде съперник на Григор Димитров в първия кръг на турнира на клей от сериите "Мастърс" 1000 в Рим с награден фонд от 2.6 милиона евро. Това стана ясно след приключването на квалификациите, в които участва и Давидович Фокина. 21-годишният испанец се справи във финалния кръг в двата сета с французина Корентен..

публикувано на 09.05.21 в 19:39

Пламен Камбуров започна с победа сезона в шампионата на писта

Пламен Камбуров (АСК ЛВ-Авто Рейсинг Тийм) с Mitsubishi Lancer Evo IX грабна победа в клас Макси на Писта Бургас, първи кръг за сезон 2021 в родния шампионат по автомобилизъм на писта и затворен маршрут. Камбуров започна състезанието от четвърта позиция и още в третия тур успя да изпревари стартиралия от полпозишън Константин Маршавелов (КС-2..

публикувано на 09.05.21 в 19:18

Хамилтън с трета победа от началото на сезона, триумфира в ГП на Испания

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели третата си победа от началото на сезона, след като завърши на първа позиция в Гран При на Испания. Втори в подреждането се нареди Макс Верстапен с Ред Бул, който финишира на 15.841 секунди от съперника си от Мерцедес. На трета позиция завърши съотборникът на Хамилтън Валтери..

публикувано на 09.05.21 в 19:03

България се класира на ЕП по волейбол за девойки под 16 години

Националният ни отбор за девойки  под 16 години се класира за европейското първенство през 2021 година. Българките победиха Финландия с 3:0 гейма в последния ден от квалификациите, които се проведоха  в София. Момичетата ни записаха максимален брой победи и се класираха на първо място в  група “B”. Вчера волейболистките ни надиграха Естония с 3:0,..

публикувано на 09.05.21 в 18:22