Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Вихра Огнянова: Пътуващите стават все по-взискателни към предлагания продукт

Общините оценяват предимството да участват в туристически изложения, казват организаторите на "Ваканция и СПА Експо"
Снимка: БГНЕС

Ваучерите за пътувания са сред желаните подаръци не само за коледните и новогодишни празници. Така твърди Вихра Огнянова, управител на фирмата, която организира най-голямата международна туристическа борса у нас - "Ваканция и СПА Експо".
    

Нараства делът на онлайн базираните агенции и резервационни системи, а голяма брой пътници организират самостоятелно пътуванията си. Увеличава се и делът на директните доставчици на услуги, а това променя ситуацията за туроператорите, казва Вихра Огнянова. „За да задържат интереса на клиентите, техните оферти стават все по-персонализирани, все по-интересни.“

Пътуващите хора стават все по-взискателни към предлагания продукт, подчертава още Огнянова. Българите откриват все повече и повече интересни неща и тук, извън екзотичните дестинации, допълва тя. Според Вихра Огнянова местните фестивали са особено привлекателни и важни за туристическия облик на всеки регион. Тя даде пример с фестивалите на тиквата, на смилянския боб, на киселото мляко. 

На предстоящата през февруари туристическа борса "Ваканция и СПА Експо" ще бъдат представени над 60 дестинации, съобщи Вихра Огнянова. „За първи път имаме представители на Австрия, Азербайджан и Кения, които предлагат приключенски турове, сафари турове.“

В рамките на изложението ще се проведе и първия конгрес на университетите от Югоизточна Европа и Азия за култура и туризъм.  

Тази година кампанията ще премине под надслов "Лов на ваканции" и вече има специални предложения и добри отстъпки за гостите на изложението, съобщи още Вихра Огнянова.

Повече по темата чуйте в звуковия файл. 

БНР подкасти:

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Над 10 сигнала за бомба в столични училища

Над 10 сигнала за поставени бомби в различни столични училища са подадени днес преди обед. Това съобщиха за БНР от Столичната дирекция на вътрешните работи. В някои от учебните заведения са извършени вече проверки и не са открити взривни устройства. Полицията разследва случая. Децата от училищата, за които има сигнали за бомба, днес..

публикувано на 27.03.23 в 12:29
Росица Матева

До днес избирателите с трайни увреждания могат да подават заявления за гласуване в подвижна избирателна кутия

Хората с трайни увреждания ще могат да гласуват на изборите на 2 април в 240 подвижни секции. Днес изтича срокът за подаване на заявления за включване в тях, напомни говорителят на ЦИК Росица Матева: "Тези избиратели, които имат трайни увреждания, които не им позволяват да гласуват в изборно помещение и са пропуснали да подадат заявление за..

публикувано на 27.03.23 в 12:26
Лъчезар Близнаков, главен инспектор от Пътна полиция

Наредбата за контролните точки разширява възможностите за отнемане на шофьорската книжка

Наредбата за контролните точки, която беше публикувана в Държавен вестник, разширява възможностите за отнемане на шофьорската книжка на водачи извършили нарушения. Това съобщи главен инспектор Лъчезар Близнаков от Пътна полиция. Нарушенията, които водят до най много тежки катастрофи у нас са тези, за които се увеличава броят на отнетите..

публикувано на 27.03.23 в 12:19
Димитър Маринов

Димитър Маринов: НЗОК е предложила промени за рецептите с лекарства, които не зачитат правата на пациентите

Димитър Маринов: НЗОК е предложила промени за рецептите с лекарства, които може навредят на пациентите Да отпадне правото на пациента да получи само част от предписаните по Здравна каса лекарства, а аптеките да бъдат задължени да отпускат или цялата терапия, или да не отпускат никакъв медикамент. Тази промяна може да залегне от 1 април в..

публикувано на 27.03.23 в 12:16
Пламен Димитров

КНСБ иска ръст на доходите за всички в бюджетната сфера с 10% от 1 юли

КНСБ настоява за ръст на доходите за всички работещи в бюджетната сфера с 10 процента от 1 юли 2023 година, за да се компенсира прогнозираната инфлация до края на годината. Президентът на синдиката Пламен Димитров коментира, че ако за една или за няколко години не се спазват 3 процента бюджетен дефицит, няма да се наруши дългосрочната фискална..

публикувано на 27.03.23 в 12:05

Разрешителни за лов ще се издават и електронно в обхвата на СЦДП

Разрешителни за лов ще се издават електронно в обхвата на Северноцентралното държавно предприятие (СЦДП), обхващащо областите Габрово, Велико Търново, Русе, Силистра и Разград. Тестването на новата система започва на 1-ви май. Системата за електронно издаване на индивидуални разрешителни за лов е нова за страната ни и е разработена като..

публикувано на 27.03.23 в 11:52
Георги Събев

Георги Събев: 16,75 млн. евро за българското земеделие са крайно недостатъчни

Предвидената сума от 16,75 милиона евро за подпомагане на българското земеделие е крайно недостатъчна, за да се покрият загубите, които зърнопроизводителите трупат вследствие на безмитния внос от Украйна. Нивото на внос на слънчоглед е безпрецедентно, като ръстът само за една година е над двайсет пъти. Това обяви зам.-министърът на земеделието..

публикувано на 27.03.23 в 11:43