Москва призова всички страни по ядреното споразумение с Иран да се върнат към изпълнението на поетите от тях ангажименти.
Това заявиха от руското Министерство на външните работи по повод на вчерашното решение на Техеран да се откаже от задълженията си по сделката.
В официално изявление на руското външно ведомство се посочва, че първопричината за кризата около иранската ядрена програма е едностранното оттегляне на Съединените щати от международното споразумение през май миналата година. В изявлението се подчертават последвалите нападки на Вашингтон към договора и към държавите, които продължават да изпълняват задълженията си по него съгласно резолюция 2231 на Съвета за сигурност на ООН.
„Първопричините са добре известни на всички членове на международната общност и никой няма да успее да прехвърли вината на Иран“, пише още в документа.
От руското министерство на външните работи изразяват надежда, че в крайна сметка ще бъде намерено решение на проблема, като подчертават, че това до голяма степен ще зависи от европейските страни.
Офисът на Европейската прокуратура в София официално повдигна обвинения на кмета на Петрич Димитър Бръчков заради подозрения за измама. Става дума за проект за трансформиране на съществуваща сграда в музей, който е съфинансиран с близо 650 хиляди евроот европейския фонд за регионално развитие по програмата за междурегионално сътрудничество между Гърция..
Петима се конкурират за управител на "Кюстендилска вода" на конкурса, обявен от "ВиК холдинг“. Досега постът се заемаше временно от дупничанина Даниел Орманков, който също е допуснат да участва в конкурса. Допуснатите кандидати следва да представят концепция за развитие на предприятието - до 15 стандартни страници за тригодишен период на..
Турски съд остави в ареста 7 журналисти, отразявали масовите протести срещу задържането на вече бившия кмет на Истанбул Екрем Имамоглу - основен опонент на президента Реджеп Ердоган. Сред оставените в ареста е и фотографът на Агенция Франс прес Ясин Акгюл, обвинен от властите в участие в незаконен протест в Истанбул, което той отрече...
Арогантният език влошава средата, работата на хората, овластени в политиката, все пак е да съхранят висотата на отговорността и да не профанизират, опростачват и елементаризират политиката , препоръча преподавателят в СУ "Св. Климент Охридски" Албена Танева в интервю пред БНР. В предаването "Нещо повече" тя коментира нивото на комуникация..
Десетки миряни изпълниха храм "Свети Свети Кирил и Методий" в Монтана, където Видинският митрополит Пахомий оглави литургията за големия християнски празник Благовещение Благовещение като съкровен празник - в църковната традиция е ден на майката "Благовещение - един истински празник не само за Църквата, но и за целия български народ",..
Банките са инвестирали 400 милиона лева за подготовката на системите си за плавно преминаване към еврото, обяви председателят на Асоциацията на търговските банки Петя Димитрова и припомни част от ползите от преминаването към единната валута: "Следващата крачка след Шенгенското пространство - еврозоната, ще допринесе не само за разширяване на..
Изпълнителният съвет на БСП застава зад действията на председателя на парламента Наталия Киселова. В изявление от партийната централа председателят на социалистическата партия Атанас Зафиров подчерта, че от момента на нейното избиране Киселова последователно изпълнява своето основно задължение - да спазва правилника на Народното събрание и да..
За мен вече е опасно да се върна в България, а след разследването на случая с тормоз и убийства на животни онлайн срещу мен отново имаше и хакерска..
Изминалата година е рекордна по нисък добив на дървесина от гората. За това алармира доц. Георги Костов, бивш зам.- министър на земеделието, лесовъд..
Транспортният бранш е в протестна готовност. Причината – планираното увеличаване на толтаксите с 10% от началото на април и с още 10% от 1 септември..