Руските работници с отрицателни проби за Covid-19 започват работа по трасето на газопровода "Балкански поток" край Нови пазар. Това стана ясно по време на днешното заседание на Областния кризисен щаб.
Представители на фирмата-изпълнител съобщиха, че строителите няма да извършват съвместни дейности с други работници на обекта.
Те ще продължат да живеят под карантина в лагера в края на Нови пазар, ще спазват противоепидемичните мерки и няма да имат контакти с местното население.
Транспортирането им до обекта ще става със специално ангажирани за това микробуси, които ще се дезинфекцират ежедневно.
Руските работници пристигнаха в България на 15 май и веднага бяха поставени под двуседмична карантина.
На 24-ти май в болницата в Шумен беше приет един от строителите, който е бил с висока температура и двустранна пневмония. Тестът му за коронавирус се оказа положителен.
В последствие още 7 работници бяха диагностицирани с Covid-19. Те нямат симптоми и са изолирани за 28 дни.
Под риск е усвояването са половината от средствата от Националният план за възстановяване и устойчивост, обяви вицепремиерът Томислав Дончев. България няма за получи второ плащане заради неизпълнени реформи. Малка е вероятността до август следващата година да се разплатят всички договорени проекти с европейско финансиране. До две седмици анализ..
"Липсва идеология. Всичко е сделка между големите сили". Така Андрей Михайлов, експерт по отбрана и сигурност, коментира развоя на преговорите за прекратяване на войната в Украйна. Христо Анастасов: Украйна е притисната до стената "Вижда се и отделянето на Европа от САЩ до известна степен, едно охладняване на Атлантическия океан"...
Израелската медицина е известна в света с иновациите си. Но в последно време набира сила едно ново направление. Обявлението за беседи в Телавивския музей за изкуство с известни професори по медицина от една от частните болници на Израел . Гидовете всеки път са от различни области на здравеопазването . Този път бяха в специалисти по уши, нос,..
Американският президент Доналд Тръмп обяви, че украинският му колега Володимир Зеленски пристига в петък във Вашингтон, за да подпише споразумение със САЩ за украинските редкоземни метали. Сделката е изключително важна част от плана на Киев да спечели подкрепата на новото правителство на САЩ в контекста на усилията на Тръмп да постигне бърз..
Правителството одобри покупката на противотанкови ракети "Джавелин", които са част от проекта за придобиване на нови бойни машини за пехотата. Договорът между България и САЩ трябва да бъде ратифициран и от Парламента. Запрянов: България започва разговори за нови радари Предвижда се тази година страната ни да плати близо 56 милиона лева по..
"Всеки има право на мнение и на изразяването му. Българската Конституция, и не само тя, забранява използването на това право за накърняване на правата на другите и за призоваване към разпалване на вражда и към насилие. Тези ценности са ценности на всички организации, към които България се присъедини. В момента сме наблюдатели на промяна в това..
Гърците са четвърти в Европа по енергийна бедност. Проучване на Европейската комисия, публикувано днес в гръцките медии, показва,че 20% от работещите гърците са подложени на енергийна бедност. Това означава липса на достъп на домакинствата до основни енергийни услуги като отопление,топла вода,осветление и ток за захранване на уреди. Причината е..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...