Петте филиала на Спешната медицинска помощ в област Велико Търново ще продължат работата си в старите бази, защото нито един кандидат не е пожелал да поеме ремонтите по обществената поръчка, обявена от Министерството на здравеопазването.
Нито една фирма не е кандидатствала за ремонтите на Спешните центрове във Великотърновска област, с които Здравното министерство обяви, че ще модернизира базите за близо 700 хиляди лева. В недобри условия работата си ще продължат спешните медици във филиалите в Горна Оряховица, Павликени, Полски Тръмбеш, Стражица и Свищов.
За Велико Търново е предвидено изграждането на нова сграда, посочи изпълнителният директор на областната болница д-р Стефан Филев:
„Ние сме готови от две години да започнем. Чакаме да се приключи, имало е жалби по обществената поръчка, обявена от Министерството, да започнат фирмите изпълнители да работят“.
Новият Спешен център във Велико Търново ще е в двора на болницата, като срокът за изпълнение е 8 месеца. Финансирането е за близо половин милион лева.
Над 400 семейства бяха евакуирани от домовете си в Малага и Кордоба тази нощ заради опасност от наводнения. Високото ниво на близо 20 реки е наложило провеждането на спасителни операции с хеликоптер. Около 90 литра на квадратен метър са паднали в рамките на 12 часа в провинция Малага. Жители на град Картама са били евакуирани с хеликоптери..
Персоналът на държавните психиатрични болници, които от вчера протестират, решиха днес да прекратят протеста си в знак на солидарност към националния ден на траур и солидарност с Република Северна Македония и почит към загиналите в пожара в дискотека в град Кочани. Това съобщи за БНР д-р Даниела Иванакова, директор на държавната психиатрична..
Пациентски организации поискаха държавата да осигури достъпна за хората роботизирана рехабилитация, която да се използва при възстановяване след инсулт или след инцидент с различни травми. От Асоциацията за инсулт и афазия посочиха, че този вид рехабилитация постига добри резултати за кратко време, а лекари-специалисти отбелязаха като..
Мъжът, задържан в района на бургаското основно училище "Георги Бенковски" с 4,33 промила алкохол в кръвта, пиел непрекъснато от две години. Това той заявил пред полицаите, които го спрели. 41-годишният бургазлия няма шофьорска книжка, а безотговорното му поведение е застрашило преминаващите ученици. Случаят е без аналог в практиката на..
Децата ни са изложени на риск от насилие на много места – и вкъщи, и в училище, и онлайн. Трябва да се изгражда нетърпимост към насилието и правилни нагласи за границите на детето . Това каза пред БНР д-р Благородна Макева, гл. ас. в катедра "Публично-правни науки" в Академията на МВР, бивш заместник-директор на Главна дирекция "Национална..
Не съм правил изследване, но виждам разлика, че децата са спокойни в училището, където преподавам, и я няма тази напрегнатост като в голямото училище. Това сподели в интервю пред БНР отец Любомир Казашки, който над 20 години преподава в частно училище в Ловеч. В предаването "Хоризонт до обед" той сподели своето мнение за..
България и Република Северна Македония споделят обща болка за загубата за невинни човешки животи и обща надежда за бързото възстановяване на пострадалите в пожара в Кочани. Това посочи президентът Румен Радев. Той съобщи, че България е готова да транспортира по въздух още 10 от пострадалите от югозападната ни съседка за лечение в болници в..
Република Северна Македония скърби. Пожарът в дискотеката в град Кочани отне живота най-малко на 59 души. Млади хора и деца. В държавата е обявен 7-..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..