Последните местни избори дадоха много ясен знак какво е разминаването между това когато бях там и когато вече не съм там, подчерта Цветан Цветанов.
„ГЕРБ показа това, което с годините е изграждано от страна на Борисов, тази зависимост, която беше изградена в много от местните власти, по места, между ГЕРБ и ДПС. В смесените региони аз получих най-сериозната подкрепа от всички тези, които се почувстваха разочаровани, предадени. Минаха към формацията „Републиканци за България“, разказа Цветанов.
Той определи себе си като „много истински човек, отдаден на кауза“ и допълни, че хората, които тръгват с него в новата му формация, му вярват.
Според Цветанов са били предадени ценности, валидни в началото на проекта „ГЕРБ“:
„Да се говори с хората, да има обратната връзка, да бъдеш принципен, да бъдеш обективен, да бъдеш прозрачен. Всичко, което се случваше в последните години, беше взимано като решения от Борисов, с хората около него, които бяха в изпълнителната власт и всички останали го получаваха това като нещо, което вече трябва да бъде само реализирано в изпълнение на политиката.“
Цветан Цветанов заяви, че първият управленски мандат на ГЕРБ е бил най-успешен и уточни, че отношенията му с Бойко Борисов до момента на раздялата са били „приятелски в чисто служебен план“. При втория кабинет промяната станала по-осезаема след оттеглянето на Веселин Вучков като министър на вътрешните работи, стана ясно от думите на Цветанов.„Леко бях изолиран от процесите, от взимането на кадровите решения, които бяха в изпълнителната власт.“
„В „Апартаментгейт“ попаднаха в полезрението хора от управляващите, от опозицията, дори от неправителствените организации. Процесът, който започна по темата моето отстраняване от политическите позиции в ГЕРБ, е започнал година-година и половина преди това. Когато имах възможност да анализирам целия този процес и реших, че трябва да напусна, смятам, че това беше правилното“, каза още лидерът на „Републиканци за България“.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Необходимо е сериозно реформиране на данъчната система в България, за това настоя пред БНР Димитър Събев, Институт за икономически изследвания на БАН. "Данъците ни са неадекватни на разходите". Държавният дълг ще достигне 35% като съотношение спрямо БВП до 2028 година , предупреди той. "Ще имаме държавен дълг от порядъка на 88 милиарда..
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота. "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. Потребителите са категорични, че в магазините в Монтана цените са високи. "Преди не гледах цените на стоките, взимах..
С помощта на Българската хранителна банка зам.-кметът по социални дейности в София Надежда Бачева раздаде 600 пакета с хранителни продукти на настанените в кризисните центрове за бездомни на Столичната община. Тя увери, че в студените дни ще бъдат настанени всички желаещи, които живеят на улицата в центровете в "Красна поляна", "Захарна фабрика" и..
Управляващите в Испания предлагат увеличаване на възрастта, до която пенсионираните държавни служители могат да продължат да работят. Проект за промени в законодателството предвижда възможност да се трудят до 72 години. В момента пенсиониран държавен служител може да продължи да работи на същата позиция най-късно до 70-годишна възраст. С..
"Президентът Зеленски е избран легитимно на свободни, честни и демократични избори" - това каза говорителят на Еврокомисията Стефан де Керсмакер в отговор на въпрос за думите на американския президент Тръмп, който го нарече "диктатор". "Украйна е демократична страна, Русия на Путин - не", подчерта говорителят. Де Керсмакер отново припомни..
Нови сектори и по-сериозни глоби предвиждат нови текстове, приети в Закона за киберсигурност. Текстовете, въвеждащи европейските изисквания за мрежова и информационна сигурност - НИС-2, бяха одобрени от пленарната зала на първо четене. Промените предвиждат задължителни процедури по докладване на киберинциденти и глоби за неспазване на..
Парламентът прекъсна парламентарното си заседание заради липсата на кворум. Председателят на НС Наталия Киселова даде 30-минутна почивка, след като се оказа, че няма кворум в пленарната зала. Красимир Терзиев от ГЕРБ-СДС поиска удължаване на заседанието до приключването на определените точки за деня. От "Възраждане" предложиха да не се..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..