Почти всеки ден живеещите в квартала се събират в своя храм - Българската божия църква. Обсъждат всичко с пастора си, вярват му и търсят помощ, но преди това помагат на по-нуждаещите се от тях:
"Човек трябва да осъзнае какво чувства, защото всичко е борба в мислите, като виждаш света как е отруден, обременен и искаш нещо, което ще те успокои, търсиш го в света, но не можеш да го намериш. Господ, което е създал, който е творецът, това е добро за човека".
След края на службата, от храма излизат много деца. Марин и Даниел са приятели и учат заедно в шести клас. Искат да имат добро образование и да станат добри хора:
"Научавам много неща за Бог, харесва ми, че се събираме много хора на едно място".
"Ние често помагаме с дрехи, с пари".
В очите на хората разпознавам тези, които са изживели ужаса, когато огнената стихия поглъща къщите им. Малки тухлени бараки, останали от времето на тежката промишленост и закупени от пастора им, за да имат дом:
Останалите без дом живеят при близки:
"Лиляна се казвам и молим много да ни помогнете да си възстановим къщите, защото няма къде да спим, нямаме баня, нямаме тоалетна. Спим по чужди хора, хората ни държат, но се сърдят с право. Аз имам дете ученик, не ходи на училище, защото е болен, изгоряха му и обувките".
В основата на мащабната дарителска кампания е пастор Асен Христов. За 30 години той е създал истинска духовна общност в ромската махала на Разлог. И не само това. Отдавна мечтае условията на живот да се подобрят, имал е уговорка с международна фондация, но нещата се провалили. Сега в цялата трагедия на пожара открива и нещо добро, но според него душевните поражения са тежки.
"Може би там е най-големият проблем, пред който се изправяме, защото къщи можем да построим с Божията помощ и с помощта на всички хора, но това, което е наранено вътре, трудно ще изцелеe. И те носят ужаса със себе си".
Пастор Асен Христов се обърна с апел всеки да помогне: "Когато сме заедно, можем повече".
Цялото интервю можете да чуете от звуковия файл.Нужно ли е да си поставяме цели, които да изпълним през Новата година, която чука вече на вратата ни? колко е добре да бъдат те, за да бъдат реализирани - ще може да научите днес на онлайн срещата, организирана в социалната мрежа "Фейсбук" от Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50..
Станислава Копанкова е старшата акушерка в Неонатологията в столичната АГ болница "Шейново". За нея грижата за бебетата и професията акушерка е една от най-хубавите. С огромна любов се грижи за новородените деца. Спонтанно решава да стане акушерка. По време на държавния стаж разбира, че неонатологията е нейната професия. "Много ми..
В Плевен с празнични прояви и много музика в три поредни вечери отбелязаха 40 години от създаването на една от културните емблеми на града - детската хорова формация „Звъника“, създаден от Ваня Делийска, която е художествен ръководител и диригент на формацията. Хор „Звъника“ и до момента е към Центъра за работа с деца, където подредиха..
Навършват се 40 години от насилствената смяна на имената на мюсюлманите у нас. На днешния ден, 26 декември 1984 година при протест в село Могиляне е простреляна малката Тюркян, майката е ранена, а други двама са убити. Възпоменателен митинг край Могиляне за 40 г. от смяната на имената на българските турци " Възродителният процес в..
С годините изборът на коледни подаръци, особено за най-близките хора, се превръща в изпитание. 48-годишната Марияна Кърк от Ямбол сама избира своя подарък за миналата Коледа. Но какво се случва, когато желанието ѝ се сбъдва и къде я отвежда загадката от старите фотографии, попаднали в живота ѝ? Марияна Кърк отдавна живее в Лондон, където работи..
Четири момичета, жертви на насилие, посрещат Рождество Христово в кризисния център за деца, жертви на трафик и насилие във великотърновското село Балван. Най-малката е на 10 години, а най-голямата е 17-годишна. Вместо да отварят коледни подаръци под елхата в домовете си, те са под закрила и на чуждо за тях място. Имат своята Коледа,..
Млади хора от село Столник, община Елин Пелин обикалят къщите в селото на Коледа. Коледарската група е от единадесет млади момчета . Коледарите пеят песни и правят наричания за здраве и плодородие . От читалище "Иван Вазов" в селото са им ушили носии, пояси и яморлуци. Коледарите носят и геги, на които жителите на селото..
Филмът за Гунди е един от най-професионално направените български филми. В кино "Влайкова" имахме 25 прожекции при пълна зала. Според мен на..
На 22-рата година от живота на дъщеря ми аз все повече се страхувам, какво би станало, ако нещо с мен се случи с мен, защото аз вече съм на 55..
Мисля, че проблемът е между София и Скопие, не е в Брюксел и Париж. Това заяви в интервю пред БНР Владо Бучковски, бивш премиер на Република..