Лийдс спря Астън Вила в Бирмингам

Лийдс победи с 3:0 като гост Астън Вила

Отборът на Лийдс победи с 3:0 като гост Астън Вила в първата среща от 6-ия кръг на англейското футболно първенство и спря серията от четири поредни успеха на бирмингамци.

И трите гола на „Вила Парк“ отбеляза Патрик Бамфорд.

Това е втори хеттрик в кариерата на 27-годишния футболист, а първият беше с екипа на Мидълзбро срещу сегашния му тим.

Лийдс доминира още от самото начало, но не успя да вкара гол през първото полувреме.

След почивката обаче таранът Бамфорд се развихри и вкара три гола за 19 минути – в 55-ата, 67-ата и 74-ата.

Астън Вила остава втори в класирането с 12 точки, а начело е Евертън с 13, но и мач по-малко.

Лийдс излезе трети с 10 точки, колкото има и шампиона Ливърпул.

Ювентус не успя срещу Беневенто

Ювентус пропусна победата при визитата си на Беневенто в 9-ия кръг на Серия А и въпреки многото пропуснати завърши само 1:1.  Нервите на Алваро Мората, който се разписа за Старата госпожа, не издържаха и след края на мача видя червения картон. Срещата беше спряна в 10-ата минута, за да бъде отдадена почит на легендата Диего Марадона. Ювентус..

публикувано на 29.11.20 в 07:35

Реал Мадрид отново разочарова

Реал Мадрид отново разочарова милионите си почитатели. "Белият балет" допусна домакинска загуба с 1:2 от Алавес и така вече трети пореден мач няма успех на сметката си.  Гостите изиграха много силен двубой и с малко късмет можеха да запишат дори още по-изразителна победа. Те все пак си тръгнаха доволни от Мадрид след голове на Лукас Перес от дузпа в..

публикувано на 29.11.20 в 06:50

Добро представяне на Владимир Зографски във Финландия

Владимир Зографски завърши на 37-о място във втория старт от сезона на Световната купа по ски скок във финландския зимен център Рука. Българинът направи опит от 86.3 метра, получи 93.4 точки и отпадна след първия кръг. Само първите 30 продължават във втория скок и си гарантират точки за Световната купа. Победител в състезанието стана..

публикувано на 29.11.20 в 05:57
Локомотив Пд-Ботев Пд  6:0

Локомотив разгроми Ботев в пловдивското дерби

Отборът на Локомотив разгроми Ботев с 6:0 в пловдивското дерби от 14-ия кръг на Първа футболна лига. Смърфовете поведоха с 4:0 още преди да е изминал и половин час игра. Момчил Цветанов  откри в 66-ата секунда, а до почивката се разписаха още Дивиш Алмейда (9), Димитър Илиев  (24 д.) и Георги Минчев  (28). В 45-ата минута канарчетата останаха с..

публикувано на 29.11.20 в 05:53

Камелия Дунавска изведе ансамбъла на Турция до историческа европейска титла

Ансамбълът на Турция спечели исторически златен медал при ансамблите на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев (Украйна). Момичетата водени от Камелия Дунавска изиграха много силно и без грешка съчетанието си във финала с три обръча и 2 чифта бухалки и заслужено грабнаха златния медал с оценка от 31.150..

публикувано на 28.11.20 в 20:18
Люис Хамилтън

Люис Хамилтън с 98-ми полпозишън

Британецът Люис Хамилтън спечели 98-и полпозишън във Формула 1 и 10-и за сезона, след като беше най-бърз в квалификацията за място преди Гран При на Бахрейн. Времето на Хамилтън, който е пилот на Мерцедес, е 1:27.264 минути. Втори се нареди финландският му съотборник Валтери Ботас, който изостана на 0.289 минути, а трети остана нидерландецът Макс..

публикувано на 28.11.20 в 19:07

Байерн (Мюнхен) запази лидерската си позиция в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) запази лидерската си позиция в Бундеслигата след 9-ия кръг, след като спечели с 3:1 като гост на Щутгарт. Баварците събраха 22 точки, следвани от РБ Лайпциг, който събра 20 след успеха с 2:1 над Арминия (Билефелд). Борусия (Дортмунд) слезе от 2-о на 3-о място и остава с 18, след като падна у дома от Кьолн. Щутгарт в пети пореден мач у..

публикувано на 28.11.20 в 19:03