Адриан Андреев с втори пореден финал в Ираклион

Адриан Андреев за втора поредна седмица се класира на финал на турнир по тенис на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

19-годишният Андреев елиминира поставения под номер 5 британец Райън Пенистън с 6:4, 6:4 след малко повече от два часа игра.

Софиянецът реализира обрат в първия сет, след като изоставаше с 0:2 гейма, а във втората част той пропиля два пробива аванс, но при 3:3 отново успя  да реализира брейк и до края запази  преднината си.

Така българинът си осигури 1272 долара и 6 точки за световната ранглиста.

Андреев утре ще търси първа титла в турнирите на ITF в общо третия си финал срещу четвъртия  в схемата Иржи Лехецка (Чехия).

Добруджа - Марек

Добруджа надви Марек в завързан мач

Добруджа се изкачи на второ място в класирането на държавното първенство по волейбол за мъже, след като надви Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) в отложен мач от четвъртия кръг на първата осмица. Отборът от Добрич е с осем точки и мач по-малко от лидера Хебър, който е със сбор от 13. Добруджа загуби първите два гейма след..

публикувано на 17.01.21 в 07:10
Александър Аамод Килде

Аамод Килде пропуска остатъка от сезона

Носителят на големия кристален глобус Александър Аамод Килде ще пропусне остатъка от сезона в алпийските ски, след като скъса кръстни връзки по време на падане в тренировка. Норвежецът каза в интервю за местните медии, че е получил контузията преди началото на супергигантския слалом в Райтералм (Австрия). "Точно това е, от което се опасявахме. В момента..

публикувано на 17.01.21 в 07:06
Щутгарт

Щутгарт открадна победата на Борусия (Мьонхенгладбах)

Щутгарт на два пъти изоставаше срещу Борусия (Мьонхенгладбах) за 2:2, като последното изравняване дойде буквално в последната секунда в мача от 16-ия кръг на германското футболно първенство. Това направи Силас Уамангитука, който вкара от дузпа в 6-ата минута на добавеното време. Мачът беше доста зрелищен, а гостите определено заслужаваха повече победата...

публикувано на 16.01.21 в 22:26
Национален отбор

Волейболистите ни се класираха за европейското първенство

Българският национален отбор по волейбол не остави шансове на отбора на Австрия и го победи с 3:0 гейма (25:15, 25:18, 20:18) и се класира кръг преди края на финалите на Евроволей 2021. Нашият отбор имаше тотална доминация във всички компоненти на играта и не остави съмнения за разликата в класите. Българите се нуждаеха дори от точка, което..

публикувано на 16.01.21 в 22:11
Фулъм - Челси

Челси се спаси срещу Фулъм накрая

Мейсън Маунт вкара късен гол и Челси спечели с 1:0 срещу Фулъм с човек повече в мач от английското първенство по футбол, с което "сините" се изкачиха на седмо място в класирането. Те имат 29 точки и изостават само с три от последните два отбора в зона Шампионска лига - Манчесът Сити и Лестър Сити. Маунт вкара с шут по тревата от десетина метра в 78-та..

публикувано на 16.01.21 в 22:07
Берое

Академик (Пд) надигра Берое

Академик (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) с 97:89 (30:14, 21:35, 29:22, 17:18) и двата отбора се изравниха по точки в генералното класиране на Националната баскетболна лига (НБЛ). Те са съответно пети и четвърти с по 18 пункта, колкото има и третият Балкан. Академик вкара първите седем точки в мача и завърши първата четвъртина с преднина от 16, но..

публикувано на 16.01.21 в 21:16
Лайпциг - Волфсбург

Лайпциг пропусна да оглави Бундеслигата

Отборът на Лайпциг за пореден път пропусна шанса си да излезе начело в германското футболно първенство, след като завърши 2:2 при гостуването си на Волфсбург в 16-ия кръг. Четири от днешните първи пет мача завършиха наравно, в това число и сензационното 1:1 на Борусия (Дортмунд) като домакин на последния в класирането Майнц. Единствен победа постигна..

публикувано на 16.01.21 в 21:13