Борусия (М) би Вердер с 1:0

Вратарят на Вердер Иржи Павленка е пропуснал топката.

Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 1:0 Вердер Бремен в първия мач от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение на "Борусия-Парк" вкара Нико Елведи в 66-ата минута, когато засече с глава центриране от фаул на Ласло Бенеш.

Гостите от Вердер бяха близо до изравняването в самия край на срещата, когато Милот Рашица намери лявата греда на вратаря Ян Зомер, преди топката да се отбие в гърба му и да бъде овладяна от стража пред голлинията.

С победата Борусия (Мьонхенгладбах) събра 28 точки и се изкачи на шесто място в класирането. Вердер е на 12-о място в подреждането с 18 точки.

Още резултати:

Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) 2:1

Херта - Хофенхайм 0:3

Майнц - Волфсбург 0:2.

Марко Одермат

Марко Одермат триумфира в Заалбах-Хинтерглем

Швейцарецът Марко Одермат спечели супергигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в австрийския зимен център Заалбах-Хинтерглем. 23-годишният Одермат финишира за 1:23.59 минути и записа втора победа за сезона и трета в кариерата си. Втори на 62 стотни от секундата се нареди французинът Матийо Байле, за когото това е първи..

публикувано на 07.03.21 в 14:25
Стефани и Габриела Стоеви останаха със сребро в Базел

Сестри Стоеви останаха със сребро в Базел

Европейските шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха сребърни медали на турнира по бадминтон от Световните Суперсерии 300 в Базел (Швейцария) с награден фонд 140 хиляди долара. Третите поставени в основната схема българки загубиха на финала от Перли Тан и Муралитаран Тинаах от Малайзия с 19:21, 12:21 за 43 минути...

публикувано на 07.03.21 в 14:22
Етър победи ЦСКА 1948

Мезу с два гола за победата на Етър над ЦСКА 1948

Етър постигна важна победа в битката за оставане в елита на футболното ни първенство, след домакински успех с 3:1 над ЦСКА 1948, в мач от 20-ия кръг. Новото попълнение Гаетан Миси Мезу се отличи с два гола за великотърновци, а едно попадение добави Преслав Боруков. За гостите се разписа Денислав Александров. Етър се отлепи от дъното и е..

публикувано на 07.03.21 в 14:18
Георги Кабаков

Черно море пуска жалба срещу Георги Кабаков

Ръководството на Черно море възнамерява да подаде жалба срещу съдийската бригада, ръководила двубоя срещу Арда в Кърджали, съобщава официалният сайт на "моряците". От клуба смятат, че реферът Георги Кабаков и неговите помощници са повлияли с отсъжданията си на крайния изход на мача. От ПФК Черно море имат претенции за единствения гол в срещата, паднал в..

публикувано на 07.03.21 в 11:46

Александър Георгиев даде асистенция при успех на Ню Йорк

Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев се отличи с асистенция за победата над Ню Джърси с 6:3 в Националната хокейна лига. Руският страж с български корени е първият вратар на Рейнджърс след легендарния Хенрик Лундквист, който записва асистенция за тима. Пасът на Георгиев бе за първия гол, с който Адам Фокс откри резултата във втората минута...

публикувано на 07.03.21 в 09:17

Ювентус обърна Лацио, Мората блести

Ювентус победи Лацио с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Торинци показаха, че могат да бележат голове и без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който преди мача получи лека травма и започна мача на пейката, като се появи в игра през второто полувреме. Лацио поведе в 14-а минута с гол на Хоакин Кореа от разстояние. Малко по-късно Милинкович-Савич..

публикувано на 07.03.21 в 09:13

Барселона доближи лидера след успех в Памплона

Барселона се приближи на две точки до лидера Атлетико (Мадрид) след победа с 2:0 над Осасуна като гост в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Каталунците, които започнаха колебливо сезона, вече мечтаят за титлата и очакват с интерес мадридското дерби тази вечер между третия Реал и лидера Атлетико. На "Естадио Ел Садар" в Памплона съдията показа червен картон за..

публикувано на 07.03.21 в 09:11