София Годжа спечели четвърто поредно спускане

Sofia Goggia

Олимпийската шампионка София Годжа триумфира и във второто спускане от Световната купа по ски алпийски дисциплини в швейцарския зимен център Кран Монтана. 28-годишната италианка, която триумфира и вчера, бе най-бърза с време 1:27.75 минута. Така тя записа четвърта победа за сезона и 11-а в кариерата си. Любопитен факт е, че Годжа печели четвърто поредно спускане за Световната купа след Вал Д'Изер, Санкт Антон и двете в Кран Монтана. Освен това тя донесе победа номер 100 за Италия в историята на женските алпийски ски.

Втора на 27 стотни от секундата остана швейцарката Лара Гут-Бехрами, бронзова медалистка в дисциплината от олимпийските игри в Сочи 2014. Още една италианка се качи на подиума - Елена Кутрони, която завърши с пасив от 60 стотни. 23-годишната Лаура Пировано допринесе за силния ден на "Скуадрата" с четвърто място на 82 стотни от секундата, записвайки най-доброто си класиране за Световната купа.

Олимпийската шампионка в супергигантския слалом от Пьончан 2018 - Естер Ледецка (Чехия), която вчера бе втора, днес не завърши след падане. Тя беше с кръв по лицето, но успя да стигне сама до финалната зона. Лидерката за Световната купа Петра Влъхова (Словакия), която е специалистка в техничните дисциплини, направи добро състезание и финишира седма с пасив от 1.05 секунда.

Защитаващата големия Кристален глобус от миналия сезон Федерика Бриньоне (Италия) се нареди девета на 1.26 секунда, а световната шампионка Илка Щухец (Словения) остана едва 27-а на 2.46 секунди.

Лидерка в генералното класиране за Световната купа продължава да бъде Влъхова с 861 точки, пред швейцарката Мишел Гизин със 741 точки, която се класира десета днес. Трета се изкачи Годжа с 654 точки.

В подреждането за малкия Кристален глобус в спускането води Годжа с 480 точки, пред Брийзи Джонсън с 285 и Корине Сутер (Швейцария) с 270 точки.

В неделя в Кран Монтана предстои супергигантски слалом за жени.

Кралев намекна за отваряне на стадионите

"Отварянето на стадионите за публика не е решение, което министърът на спорта може да вземе сам. Знаете, че винаги съм бил най-големият лобист за спорта. Все пак трябва да сме разумни и здравето на хората ни е приоритет. Полагаме усилия, изчакваме здравните власти да анализират ситуацията и ако има възможност, ако ситуацията е подходяща, ще отворим..

публикувано на 01.03.21 в 18:46

Георги Хаджи имал оферта от ЦСКА София

Легендарният румънски футболист Георге Хаджи е имал предложение да стане старши треньор на ЦСКА София, разкри генералният директор на Виторул Кристиан Биволару. Предложението от "червените" дошло след загубата с 0:2 от ЧФР Клуж в групите на Лига Европа миналата есен. "Миналата година имаше предложения за Джика Хаджи. Едно от тях беше от Русия, едно от..

публикувано на 01.03.21 в 18:34

Започна модернизацията на центъра за хвърляния в НСА

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев, ректорът на Национална спортна академия „Васил Левски“ (НСА) проф. Николай Изов, ръководителят на катедра „Лека атлетика“ проф. Марин Гъдев и олимпийската шампионка на троен скок Тереза Маринова направиха първа копка и дадоха началото на строително-ремонтните дейности по модернизацията на..

публикувано на 01.03.21 в 14:24
Дениъл Джеймс в битка с Матео Ковачич.

Челси и Манчестър Юнайтед не се победиха

Челси завърши наравно 0:0 у дома с Манчестър Юнайтед в дербито от 26-ия кръг във Висшата лига. Двата отбора заложиха повече на сигурната игра в защита и не си вкараха голове за втори път през настоящия сезон. Преди почивката съдиите разгледаха ситуация за игра с ръка на Калъм Хъдзън-Одой в наказателното поле, но решиха, че няма дузпа. През второто..

публикувано на 28.02.21 в 21:24

Лил остава лидер след 1:1 със Страсбург

Лил ще запази първото си място в класирането на френското първенство по футбол и след 27-ия кръг, въпреки че стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Страсбург. "Песовете", които са непобедени в последните си девет мача и са спечелили седем от тях, са с актив от 59 точки, докато Пари Сен Жермен е втори с 57. Страсбург поведе в резултата в..

публикувано на 28.02.21 в 20:17

Спорове за дузпа и меле на ЦСКА 1948 - Левски

ЦСКА 1948 и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, с което двата отбора запазиха местата си във временното класиране. "Червените" са шести с 28 точки, а "сините" са девети с осем по-малко. Двата отбора направиха равностойно първо полувреме, в което единственото положение бе в полза на ЦСКА 1948. Марио Топузов получи топката на..

публикувано на 28.02.21 в 19:02
Матео Дармиан се разписва.

Лидерът Интер отнесе Дженоа с 3:0

Интер постигна рутинна домакинска победа с 3:0 над Дженоа и се утвърди на върха в класирането на Серия А. Възпитаниците на Антонио Конте не се затрудниха и увеличиха аванса си на върха на 7 точки пред втория Милан, който в късния мач гостува на Рома. Ромелу Лукаку отново бе в основата на успеха. Белгийският нападател даде аванс на Интер още в 32-а..

публикувано на 28.02.21 в 18:38