Марица загуби и от фаворита Вакъфбанк

Марица
Снимка: ВК Марица Пловдив

Волейболистките на Марица загубиха с 1:3 (11:25, 20:25, 27:25, ) от фаворита Вакъфбанк в последния си шести мач от група "С" на Шампионската лига при жените. Туркините, четирикратни носителки на трофея през  2011, 2013, 2017, 2018 година, доминираха в първите два гейма и набързо взеха добър аванс в резултата. В третата част момичетата на Лазар Лазаров играха най-добре. Те поведоха със 7:3 и поддържаха преднина, като стигнаха да два геймбола при 24:22. Вакъфбанк успя да изравни за 24:24 , но в последствие при четвъртата си възможност Марица затвори гейма. Мирослава Паскова и Силвана Чаушева бяха най-резултатни за пловдивчанки с по 15 точки. За съперника с 24 точки се отличи шведката Изабеле Хог. В четвъртата част туркините отново показаха класата си и не дадоха много шансове на българките, които завършват надпреварата без победа и само с 1 спечелена точка.

Вакъфбанк пък си осигури класиране за четвъртфиналите като победител в групата с шест победи в шест срещи и само два загубени гейма.

Шампионска лига по волейбол за жени, срещи от група "С":
Вакъфбанк (Турция) - Марица Пловдив (България)  - 3:1 (25:11, 25:20, 25:27, 25:14)

Лийдс покоси надеждите на Тотнъм за Шампионската лига

Отборът на Лийдс победи Тотнъм с 3:1 в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига по футбол и така до голяма степен занули амбициите на "шпорите" да влязат в четворката и да играят в европейската Шампионска лига. За домакините вкараха Стюарт Далас (13 минута), Патрик Бамфорд (42) и Родриго (84), а за гостите реализира Хюн Мин Сон (25)...

публикувано на 08.05.21 в 16:43
Айк Мнацканян (вляво)

Само един от нашите борци с шанс за олимпиадата

Българските национали класически стил излъчиха един полуфиналист на олимпийската квалификация по борба в „Арена Армеец“ в София. Айк Мнацканян ще се бори за квота до 77 кг тази вечер и ще опита да добави още една към тази на Кирил Милов при 97-килограмовите. Мнацаканян победи световния шампион до 23 години за 2017 Даниел Катарга (Молдова) с..

публикувано на 08.05.21 в 16:27
Неймар

Неймар подписа нов договор с ПСЖ

Звездата на Пари Сен Жермен (ПСЖ) – Неймар, официално сложи край на всички спекулации около своето бъдеще, след като подписа нов четиригодишен договор с клуба. Контрактът е до лятото на 2025-а, а не до 2026-а, както се твърдеше в последните дни. Настоящият договор на бразилеца изтичаше през 2022-а, като от клуба се притесняваха заради подновилите..

публикувано на 08.05.21 в 16:12
Зинедин Зидан

Зидан: Няма да играя никакви игрички с клуба

Треньорът на Реал (Мадрид) - Зинедин Зидан, отново загатна, че най-вероятно ще напусне след края на сезона по футбол, каквито информации се появиха тази пролет. “Само аз знам какво ще е бъдещето ми. В края на шампионата ще го кажа на ръководството. Няма да играя никакви игрички с клуба, защото той ми е дал толкова много. Дойде ли краят на сезона,..

публикувано на 08.05.21 в 15:48
Серхио Рамос

Серхио Рамос отново е контузен

Серхио Рамос - капитанът на Реал (Мадрид), е получил отново травма и е твърде вероятно да не играе до края на сезона. От клуба информираха, че става въпрос за проблем в един от задните мускули на лявото бедро, но не посочиха период на възстановяване. Според д-р Гонсалес, потърсен от “Ас”, обаче е много вероятно бранителят вече да е изиграл..

публикувано на 08.05.21 в 15:23
Георги Костадинов

Капитанът на футболните национали извън игра за 6 седмици

Капитанът на българския национален отбор по футбол Георги Костадинов ще бъде извън терените в следващите шест седмици заради травма, получена на 20 минути преди края на мача на неговия отбор Арсенал (Тула) срещу Спартак (Москва) на 3 май.  Полузащитникът е в Дюселдорф (Германия), където започва възстановяване при рехабилитатора Алдо Ветере,..

публикувано на 08.05.21 в 14:26
Адриан Андреев

Адриан Андреев на финал в Анталия

Адриан Андреев се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара след успех над Сандро Ерат от Швейцария с 6:1, 5:7, 6:3 след почти два часа и половина игра. Националът ни за "Купа Дейвис" е номер две в схемата, а швейцарецът – четвърти. Андреев взе първия сет след шест..

публикувано на 08.05.21 в 14:18