Монтана с първа победа в първенството от октомври

Монтана
Снимка: Любо Андреев

Футболистите на Монтана постигнаха първата си победа в Първа лига от октомври месец насам. Тимът на Атанас Атанасов се наложи у дома над ЦСКА 1948 с 1:0 и прекъсна серия от девет поредни мача без успех в шампионата. Гол от дузпа на Тони Тасев донесе ценни три точки на Монтана, с които тимът излезе десети в класирането със 17 точки. Отборът на Красимир Балъков остава шести с 27 точки.

Домакините бяха близо до попадение с първата си по-опасна атака. В 15-а минута Давид Кики от Монтана стреля мощно от 15 метра, но вратарят на гостите Наумов отрази удара в корнер, като топката се отклони и в напречната греда. Монтана поведе в 22-а минута, когато Тони Тасев реализира дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Георги Русев срещу Тасев. В самия край на първата част гостите стигнаха до попадение чрез Симеон Петров, но то бе отменено заради спорна засада.

През втората част опитният Сергей Георгиев от Монтана набързо си изкара два жълти картона и остави своя отбор в намален състав за последните 30-ина минути на мача. Гостите бяха близо до изравнително попадение в 80-а минута, когато капитанът Галин Иванов получи пас от Лазар Марин, но от чиста позиция стреля над вратата.

състави:
Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Иван Михов, Давид Кики, Стефан Цонков, Радослав Терзиев, Стефан Каменов (90+1-Стоян Предев), Тони Тасев (70-Реян Сенхаджи), Янко Ангелов (76-Михаел Орачев), Сергей Георгиев, Николай Минков;
ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Димитър Савов (65-Венцислав Василев), Симеон Петров, Лазар Марин, Ангел Лясков (75-Ангел Бастунов), Ивайло Чочев, Васил Шопов, Денислав Александров (46-Димитър Митков), Георги Русев, Марио Топузов, Галин Иванов.

Светлана Каменова приключи на четвъртфиналите участието си в Париж

Състезателката ни по бокс Светлана Каменова не успя да спечели втори медал за България от Летните олимпийски игри в Париж.  На четвъртфиналите представителката ни в категория до 57 килограма допусна поражение от поставената под номер едно в дивизията Лин Ю Тин /Тайван/.  Каменова не успя да си гарантира място на почетната стълбичка и минимум бронзово..

публикувано на 04.08.24 в 12:32
Божидар Саръбоюков

Двама българи на Олимпиадата днес

Тридесет и един комплекта медали ще бъдат раздадени по време на 9-тия ден на олимпийските игри в Париж. Двама българи ще вземат участие на Игрите днес.  В турнира по лека атлетика, Божидар Саръбоюков ще участва в квалификациите в сектора на скок дължина, които започват точно в 12-сет часа.  Квалификационната норма за финала във вторник е..

публикувано на 04.08.24 в 10:23

Барселона победи Реал Мадрид в контрола

Отборът на Барселона се наложи с 2:1 над Реал Мадрид в контролна среща. Макар и с неофициален характер, мачът в Ийст Ръдърфорд предизвика голям интерес, а двата тима се постараха да оправдаят очакванията.  Барса стигна до успеха с две попадение на Пау Виктор , а за Реал се разписа Нико Пас . Срещата беше прекъсната още в началото заради..

публикувано на 04.08.24 в 06:50

Медалистите от осмия ден на Олимпиадата в Париж

Медалисти от осмия ден на Олимпийските игри в Париж - 29 финала: спортна стрелба, 25 метра пистолет, жени: 1. Джи-ин Ян (Република Корея)   - 37 точки 2. Камий Йеджейевски (Франция)   - 37  3. Вероника Майор (Унгария)      - 31 ловна стрелба, скийт (мъже): 1. Винсънт Ханкок                - 58 точки 2. Конър Лин Принс (САЩ)         - 57  3. Мен Юан Ли..

публикувано на 04.08.24 в 06:38

Лудогорец разгроми Арда

Лудогорец постигна очаквана победа над тима на Арда в среща от 3-тия кръг в Първа футболна лига. Разградските футболисти доминираха през по-голямата част от двубоя и спечелиха с 5:1 Старши треньорът Георги Дерменджиев беше дал почивка на голяма част от своите титуляри. Головата серия откри Сон в 8-та минута след подаване на Дани Групер. В 44-та..

публикувано на 03.08.24 в 23:07

Спартак Варна победи с лекота ЦСКА София

Спартак 1918 Варна спечели втората си победа в българското футболно първенство.  Завърналият се в елита варненски тим надигра и спечели категорична победа над ЦСКА-София с 3:0.  С успеха си „соколите“ имат вече 7 точки в актива си, докато „армейците“ са с победа, две поражения и 3 точки. Голмайстори: 1:0 Ахмед Ахмедов (14-ата мин.), 2:0 Ахмед Ахмедов..

публикувано на 03.08.24 в 21:53
Хавиер Ибанес

Хавиер Ибанес донесе първи медал за България от Олимпиадата

Българският национал Хавиер Ибаниес осигури първи медал за България на Олимпиадата в Париж. Европейският шампион и втори в схемата в категория до 57 килограма победи поставения под номер 7 вицешампион от Азиатските игри в Хуанчжоу 2023 Шудай Харада (Япония) с 5:0 (329:28, 29:28, 30:27, 30:27, 29:28) съдийски гласа и се класира за полуфиналите, с което..

публикувано на 03.08.24 в 21:45