Много битка и липса на голове между ЦСКА София и Локомотив (Пловдив)

ЦСКА София и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в най-интересния мач от 20-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Двата отбора изиграха оспорван мач, изпълнен с много агресия и единоборства, но с малко футболни достойнства.

Първото полувреме бе скучно, без положения  и нито един удар в рамките на двете врати. Малко по-интересно бе второто полувреме, в което и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до победата.
Най-добрата ситуация бе за Локомотив. В 66-а минута Георги Минчев проби от ляво и подаде на капитана Димитър Илиев, който с прехвърлящ удар прати топката в гредата. Последваха две положения за ЦСКА, но Жорди Кайседо не успя да намери рамката. В 70-а минута Юга свали с глава към Кайседо, който стреля добре, но над вратата. Малко по-късно  еквадорецът опита ножичен удар, но отново в аут.

Възпитаниците на треньора Бруно Акрапович изпуснаха точки за втори пореден мач, след като преди седмица загубиха от Лудогорец. "Червените" не отбелязаха гол и в двата мача, а преднината на Лудогорец на върха в класирането може да стане 8 точки при успех в утрешното гостуване на Берое. Нулевото реми остави ЦСКА София на второто място с 40 точки, а Локомотив (Пловдив) е трети с точка по-малко.

ЦСКА София - Локомотив (Пловдив) 0:0

ЦСКА София: Густаво Бусато, Юрген Матей, Мено Кох, Георги Йомов (85-Греъм Кери), Петър Занев, Тибо Вион, Бисмарк Чарлс (64-Джером Синклер), Брадли Мазику, Тиаго Родригес (64-Енрике Рафаел), Амос Юга, Жорди Кайседо

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (80-Лукас Салинас) Бирсент Карагарен (75-Николай Николаев),  Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев

Пиерос Сотириу (вдясно) откри резултата в полза на Лудогорец срещу Мура

Лудогорец се потруди, но отстрани Мура и чака Олимпиакос

Шампионът ни Лудогорец се класира за третия предварителен кръг в Шампионската лига, след като победи в Разград словенския Мура с 3:1 и след 0:0 в първия мач преодоля този съперник, макар и трудно. Мачът започна перфектно за разградчани, които вкараха чрез кипърския нападател Пиерос Сотириу още в 4-ата минута след отличен пробив отдясно на Икоко и пас към..

публикувано на 28.07.21 в 22:52
Георги Давидов (в средата)

Георги Давидов ще ръководи Лудогорец - ЦСКА 1948

Съдийската комисия към БФС повери на Георги Давидов двубоя от втория кръг на Първа лига между отборите на Лудогорец и ЦСКА 1948. Шампионите посрещат своя съперник в събота, 31 юли, от 21:00 часа, а асистенти на Давидов ще бъдат Георги Дойнов и Илиян Капарашев, докато за ВАР ще отговарят Георги Гинчев и Милен Арабаджиев (асистент). Пълен наряд за втория..

публикувано на 28.07.21 в 20:22
Арда - ЦСКА София

БФС отложи мача между Арда и ЦСКА

Спортно-техническата комисия към БФС отложи двубоя от втория кръг на Първа лига между отборите на Арда и ЦСКА, който по програма трябваше да се играе в неделя, 1 август, от 21:00 часа. Причината е, че двата тима са ангажирани с участие в евротурнирите в четвъртък, като за момента все още няма нова дата за провеждане на двубоя. Всички решения на СТК от..

публикувано на 28.07.21 в 17:44

България ще е домакин на две световни купи по скокове на батут

Българска федерация по скокове на батут спечели домакинството на две световни купи, които ще са олимпийски квалификации за игрите в Париж през 2024 година. За следващия олимпийски цикъл Междунарадната федерация по гимнастика (FIG) е предвидила да има общо 6 Световни купи с ранг олимпийски квалификации. Състезанията са разпределени в следния..

публикувано на 28.07.21 в 09:11

Владимир Петкович напуска Швейцария заради Бордо

Четвъртфиналистът от Евро 2020 с отбора на Швейцария Владимир Петкович е постигнал договорка с тима на Бордо и ще го поеме в следващите дни.  Очаква се бившият наставник на Лацио да е на трибуните в събота, когато жирондинците се изправят срещу Троа в последната си контрола за това лято.  Петкович е начело на Швейцария от 2014-а година.

публикувано на 27.07.21 в 20:34
Отборът на Киево беше пратен при аматьорите

Отнеха професионалния лиценз на Киево

Тимът на Киево беше изваден от Серия Б на италианското футболно първенство, съобщава Footbal Italia. Клубът се опита да избегне обявяването на банкрут, но не успя да докаже финансова стабилност и не получи професионален лиценз. През миналия сезон Киево завърши на осмо място в крайното класиране с актив от 56 точки в 38 мача. Мястото на..

публикувано на 27.07.21 в 06:39