Сега, когато има ограничителни мерки, децата са лишени от възможността да трупат опит и приятелства, да приключенстват. Затова книгите им дават тази възможност.
„Книгата е един помощник - да приключенстват с героите, чиито разкази четат. Защото децата са едни малки откриватели и изследователи. Във времето, в което живеем в момента, те са затворени и не могат да изследват света и случващото се, да правят приятелства. Затова си мисля - нашата мисия да им показваме това, което се случва с други приятели, което се случва с други хора, които са живели преди тях, е нещо много важно за тях, което ще развие въображението им, фантазията им, ще им помогне в разбирането на хората, ще ги учи на емоционална интелигентност, ще развива чувства, най-вече чувството за емпатия“, изтъква Борислава Борисова в предаването „Хоризонт до обед“.
Ролята на родителя е много важна – той трябва да запали искрата за четене, вярва Борислава Борисова.
„Да отдели малко повече време с детето, от самото начало, от раждането. Вече има достатъчно визуални книжки, различни материали, с които се пробужда интересът на децата към четенето. В днешно време книгата повече отвсякога е изкуство и дори в най-ранна възраст се предлагат изцяло илюстративни книги, в които почти липсва текст.“
Всеки родител, който е „инвестирал“ време в четене с децата си, вижда, че това се отблагодарява и ние отглеждаме читатели, които след това сами търсят книгите, подчертава издателката.
„Чудесата от храброст“ за едно малко издателство днес са да достигне до повече хора, които да разберат какво прави, признава Борислава Борисова.
„Книжарници се отварят и затварят, два месеца работят, два месеца не работят. Доста полезен е моментът със социалното присъствие – да достигнеш до хората, да им покажеш какво правиш. Вярвам, че всеки, който го прави със сърце и душа - добрата книга наистина си пробива път и от уста на уста набира популярност.“
Целия разговор чуйте в звуковия файл.На 21 декември в зала "България" от 19:00 часа Смесеният хор и Симфоничният оркестър на БНР ще изпратят 2024 година по специален начин - с музика между класиката и джаза. Диригентът Владимир Кираджиев - уважаван музикант и преподавател във Виена - избира операта "Порги и Бес" от Джордж Гершуин за поредното си гостуване на радиосъставите в София. За тях..
За осма поредна година фондация "Йордан Камджалов" организира отбелязването на рождения ден на забележителния български композитор и архитект Димитър Ненов - 19 декември. Новата българска музикална традиция на тази дата в София да бъде изпълнявана неговата впечатляваща оратория "Коледа" от оркестър "Генезис" и хора към Музикална лаборатория за Човека..
Една от най-талантливите наши млади цигуларки - Лора Маркова, носителка на специалния приз "Олга Камбурова" 2019 на предаването "Алегро виваче", ще дебютира като солистка на Софийската филхармония в четвъртък, 19 декември, в зала "България" от 19:00 ч. Тя ще поднесе на публиката емблематичния Концерт за цигулка и оркестър от Пьотр Илич Чайковски..
Тази събота, последно за тази година, камерен ансамбъл "Силуети" и Сити Марк Арт Център в София ще представят своя спектакъл-концерт "Шарената книжка". Това представление е специално подготвено за бебета и най-малки деца, както и за техните родители. Те ще могат да чуят класически пиеси от Моцарт, Шуберт, Брамс, Сен-Санс, Корсаков, Прокофиев,..
С албума си "Призми", който издадоха преди година и половина, One Day Less дадоха категорична заявка за енергията, стила и начина, по който решават да изразяват себе си. Неслучайно се определят така - "Ние сме алтърнатив рок банда, създадена през 2020-та. Мечтаем, дори когато спим! Пишем историята си и я споделяме с вас." Силно вдъхновени от..
В Етнографския музей във Враца през седмицата беше открита изложба с творби на занаятчии от Северозападната задруга на майсторите на стари занаяти. Поводът за изложбата беше празникът на св. Спиридон, който се приема за покровител на занаятчиите. Задругата отбелязва този ден, откакто е основана преди пет години, посочи председателят на..
В Плевен с голям празничен концерт отбелязаха 65 години от създаването на Детско-юношеския ансамбъл „Нашенчета“ при Центъра за работа с деца. Магията на фолклора показаха над 100 деца на сцената на Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Хор, оркестър и танцов състав - през тези 65 години хиляди плевенски деца са запалени и за цял живот..
На коледен концерт в Стара Загора в събота, 21 декември, предстои да бъде официално обявено началото на кампанията "Крачка след крачка за Силвия"...
Георги от Силистра е дете на "Българската Коледа ", а любовта на семейството е тази, която му помага да се справя всеки ден с предизвикателствата на..
Вървим в процес на нормализация, системен консенсус. Идеята е системата да заработи . Това мнение изрази пред БНР политологът Атанас Радев, който..