"Истинският победител на тези избори е Слави!". Това каза пред БНР Мехмед Дикме, председател на Гражданско сдружение ДЕН. Той сподели, че е очаквал по-добро представяне на "Демократична България", дори по-добро от това на партията на Слави Трифонов "Има такъв народ".
"Отговорността за съставяне на правителство пада на партиите на протеста - на Слави Трифонов, на "Демократична България" и на Мая Манолова. Дали по отделно, или заедно да поемат управлението на страната, защото това не е шега работа", коментира Дикме.
Според него единствената стабилна коалиция може да бъде между първите две партии, които да формират мнозинство (ГЕРБ и ИТН - б.р.).
По думите му е факт, че ГЕРБ не могат да формират правителство и единственият, който може да направи правителство, е Слави Трифонов.
"Слави е човек, който ще вземе най-разумното решение, консултирайки се, макар че няма нужния политически опит", смята Дикме.
"ДПС загуби около 150 хиляди избиратели. За първи път в Турция 1/3 от гласувалите не са подкрепили кандидатите на ДПС, те трябва да си направят изводите", заяви лидерът на Гражданско сдружение ДЕН, което подкрепи ГЕРБ на изборите. Той уточни, че близо 60 хиляди избиратели са техните симпатизанти:
"Около 15 хиляди, които на предишните избори са гласували за ДПС, сега са подкрепили нашия призив и са гласували за ГЕРБ. Друг е въпросът доколко посланията на ГЕРБ достигнаха до избирателите".
Дикме призова Ахмед Доган да се оттегли от ДПС, за да даде друга физиономия на Движението, която да е предвидима, независима от него и да бъде желан участник в управлението.
Интервюто на Снежана Иванова с Мехмед Дикме в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Санкциониран руски товарен кораб, с екипаж от мъже във военно облекло, транспортира военна техника през Ламанша, ескортиран от руски военен кораб, съобщи „Таймс“, помествайки много снимки, направени от журналисти на вестника от британски риболовен кораб. Става дума за товарния кораб „Балтийски лидер“, санкциониран от САЩ за..
Опозицията в Италия се обяви срещу плана на Урсула фон дер Лайен за превъоръжаване на Европа. "Да превъоръжим Европа": До 800 млрд. евро за отбрана Лидерът на Демократическата партия Ели Шлайн коментира за медиите, че: "Пътят, представен днес от Фон дер Лайен, не е този, от който Европа се нуждае. Европейският съюз се нуждае от обща отбрана, а..
Състоянието на папа Франциск остава стабилно без епизоди на дихателна недостатъчност през изминалият ден , уведомиха от пресслужбата на Ватикана. В прессъобщението се посочва, че "клиничните състояния на Светия отец остават стабилни". Не е имал "епизоди на дихателна недостатъчност или бронхоспазъм". Бодър, без температура, той е съдействал на..
Две от водещите политически сили в Германия, които преговарят за съставяне на правителство след парламентарните избори от миналия месец - Християндемократическият съюз и Християнсоциален съюз (ХДС/ХСС) и Социалдемократическата партия (ГСДП), са се разбрали да създадат фонд от половин трилион евро за инвестиции в инфраструктурата през следващите 10..
В Плевен тази вечер се провежда благотворителен концерт под надслов "Да опазим нашите деца". Събитието е в памет на 14-годишния Валентин Христов, който почина при падане от жилищен блок след употреба на вейп с наркотично вещество. Борбата срещу вейповете: Благотворителен концерт в Плевен: "Да опазим нашите деца" Специално участие в събитието..
Британският премиер Киър Стармър приветства "твърдия ангажимент на Володимир Зеленски за осигуряване на мир в Украйна" след неговата публикация в социалната мрежа Х. Киър Стармър е разговарял с Володимир Зеленски по телефона, след като украинският президент обяви, че е "време да се оправят нещата" със САЩ. Зеленски предлага "незабавно въздушно и..
"Европа трябва да обедини всички средства, за да помогне на Украйна", заяви френският премиер Франсоа Байру пред Националното събрание. "Украинците се чувстват ужасно изоставени и самотни" - каза френският премиер Франсоа Байру по време на парламентарното заседание за въпроси към правителството. "Налага се да обединим всички..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...