Златомир Загорчич пристига за финални преговори със Славия

Златомир Загорчич

Сръбският специалист Златомир Загорчич пристига в София, за да застане начело на треньорския пост във футболния Славия. Финалните преговори с президента на "белите" Венцеслав Стефанов трябва да се състоят още късния следобед, след което Загорчич да поеме официално поста.

Припомняме, че снощи след загубата на столичани от състава на Царско село с 1:3, Стефанов обяви, че сегашният наставник Александър Тарханов ще бъде заменен.

През 2018 година Златомир Загорчич изведе Славия до спечелването на Купата на България.

Юрген Матей

Юрген Матей сравни ЦСКА София с "Аякс"

Защитникът на ЦСКА София Юрген Матей бе обявен за Играч номер 1 на 27-ия кръг в Първа лига, след като с гола си донесе победата с 1:0 срещу състава на Арда. Във вчерашния мач срещу Лудогорец отново нидерландският бранител даде старт на головата серия, довела до убедителната победа на ЦСКА София срещу шампионите с 4:1. При гостуването си в "Пресклуб..

публикувано на 13.05.21 в 17:28
Атлетико (Мадрид) приближава титлата

Отборът на Атлетико (Мадрид) се приближи още повече до титлата, след като победи като домакин Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 36-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така два кръга преди края на сезона тимът на треньора Диего Симеоне е лидер с 80 т., следват Барселона със 76 т., Реал (Мадрид) със 75 т. и мач по-малко, четвърти е Севиля със 74..

публикувано на 13.05.21 в 07:25
Микел Артета

Микел Артета се разгневи на журналистите

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, не бе в добро настроение въпреки успеха над Челси с 1:0 в изтегления мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Той обвини част от медиите, че преиначават негови думи. Причина за недоволството му е начинът, по който бяха иззтълкувани думите му преди двубоя, че не всички от футболистите са достигнали..

публикувано на 13.05.21 в 07:09
Роналдо (вдясно) вкара гол за 3:1 над Сасуоло и стана първият в Ювентус със 100 гола за 3 сезона

Българите в Италия отново останаха резерви

Двамата българи, които играят в отбори от италианското елитно първенство по футбол, останаха резерви за своите отбори в мачовете от 36-ия кръг. Болоня загуби от Дженоа с 0:2, а Валентин Антов не влезе в игра за домакините. Сампдория завърши 2:2 със Специя, като Андрей Гълъбинов остана резерва за гостите. Други резултати: Каляри -..

публикувано на 13.05.21 в 07:07
Томас Тухел

Томас Тухел: Забравихме как се вкарват голове

След загубата с 0:1 от Арсенал в изтеглен мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол Томас Тухел, мениджърът на Челси, заяви: „Първото полувреме протече нормално. Създадохме достатъчно положения, за да водим с 3:0, а вместо това губехме с 0:1, защото забравихме как се вкарват голове в противниковата врата и помогнахме на съперника да..

публикувано на 13.05.21 в 06:55
Арсенал запази шансове за Европа след 1:0 над Челси

Отборът на Арсенал победи като гост Челси с 1:0 в изтеглен мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Така тимът на мениджъра Микел Артета е на осмо място с 55 точки и запази шансове да влезе в квотите за европейските турнири Лига Европа и Лига на конференциите. Единствения гол вкара Емил Смит Роу в 16-ата минута. Футболистите на Челси..

публикувано на 13.05.21 в 06:27

Олимпия Душева, Радослав Стефанов и Веселин Вълчов с място във финали А на олимпийската квалификация в Сегед

Олимпия Душева се класира за финал А на 200 метра едноместен каяк на олимпийската квалификация по кану-каяк в Сегед (Унгария). Българката завърши втора в трета предварителна серия с 41.91 секунди и втора във втория полуфинал с 43.99 секунди. Финалът на дисциплината е утре. По регламент само победителят във всеки финал печели олимпийска квота за..

публикувано на 12.05.21 в 21:51