Валентич: Нямахме физически сили да обърнем мача

Азрудин Валентич

Треньорът на Ботев (Пловдив) - Азрудин Валентич, заяви след загубата с 0:1 от Славия в срещата от 24-ия кръг на Първа лига по футбол: „Оставихме зад гърба си много труден период за нас. Доста от нашите играчи имаха едва 1-2 тренировки преди мача, както и някои от резервите бяха след Covid-19. Дадохме всичко от себе си, но нямахме физически сили да обърнем мача. Гледайки случилото се на терена, Славия изигра много добър мач. Особено първото полувреме ни създадоха доста положения след центрирания до 20-ата минута, което много ни затрудни. Последните десет минути вдигнахме нивото.

През втората част опитахме всичко. Сисе се появи, сменихме схемата и заиграхме с двама нападатели, създадохме няколко опасни положения. За съжаление максимумът, който дадохме днес, не бе достатъчен. Поздравления за Славия. На нас ни предстои да се възстановим и трябва да мислим за следващия мач във вторник. Първото нещо, което казах като дойдох, че ще играем до последния мач. Днешният мача беше много важен за нас, както и предният, както и следващият. Всеки мач е много важен. За Славия също предстои важен мач. Трябва да разучим Черно море и излезем да покажем най-доброто от себе си”.

Микел Артета

Микел Артета се разгневи на журналистите

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, не бе в добро настроение въпреки успеха над Челси с 1:0 в изтегления мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Той обвини част от медиите, че преиначават негови думи. Причина за недоволството му е начинът, по който бяха иззтълкувани думите му преди двубоя, че не всички от футболистите са достигнали..

публикувано на 13.05.21 в 07:09
Роналдо (вдясно) вкара гол за 3:1 над Сасуоло и стана първият в Ювентус със 100 гола за 3 сезона

Българите в Италия отново останаха резерви

Двамата българи, които играят в отбори от италианското елитно първенство по футбол, останаха резерви за своите отбори в мачовете от 36-ия кръг. Болоня загуби от Дженоа с 0:2, а Валентин Антов не влезе в игра за домакините. Сампдория завърши 2:2 със Специя, като Андрей Гълъбинов остана резерва за гостите. Други резултати: Каляри -..

публикувано на 13.05.21 в 07:07
Томас Тухел

Томас Тухел: Забравихме как се вкарват голове

След загубата с 0:1 от Арсенал в изтеглен мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол Томас Тухел, мениджърът на Челси, заяви: „Първото полувреме протече нормално. Създадохме достатъчно положения, за да водим с 3:0, а вместо това губехме с 0:1, защото забравихме как се вкарват голове в противниковата врата и помогнахме на съперника да..

публикувано на 13.05.21 в 06:55
Арсенал запази шансове за Европа след 1:0 над Челси

Отборът на Арсенал победи като гост Челси с 1:0 в изтеглен мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Така тимът на мениджъра Микел Артета е на осмо място с 55 точки и запази шансове да влезе в квотите за европейските турнири Лига Европа и Лига на конференциите. Единствения гол вкара Емил Смит Роу в 16-ата минута. Футболистите на Челси..

публикувано на 13.05.21 в 06:27

Олимпия Душева, Радослав Стефанов и Веселин Вълчов с място във финали А на олимпийската квалификация в Сегед

Олимпия Душева се класира за финал А на 200 метра едноместен каяк на олимпийската квалификация по кану-каяк в Сегед (Унгария). Българката завърши втора в трета предварителна серия с 41.91 секунди и втора във втория полуфинал с 43.99 секунди. Финалът на дисциплината е утре. По регламент само победителят във всеки финал печели олимпийска квота за..

публикувано на 12.05.21 в 21:51

ЦСКА София победи шампиона Лудогорец

ЦСКА най-после победи Лудогорец на стадион "Българска армия" в мач за първенство. "Червените" надвиха много убедително шампионите с 4:1 и за първи път в десетгодишното съперничество се измъкнаха от оковите на "орлите". И то по какъв начин! Юрген Матей, Бисмарк Чарлс, Мено Кох и Жорди Кайседо от дузпа вкараха за тима на Любо Пенев, който заслужи..

публикувано на 12.05.21 в 21:36

Повече от 7800 спортисти имат квоти за Игрите в Токио 2020

Над 7800 спортисти са спечелили квоти за олимпийските игри в Токио 2020. Това обяви на пресконференция след Изпълнителния комитет на Международния олимпийски комитет (МОК) директорът по комуникациите Марк Адамс. "Повече от 7800 спортисти са спечелили квоти за Олимпийските игри в Токио. 70 процента от всички квоти вече са разпределени. В много..

публикувано на 12.05.21 в 19:48