С 1:0 Арда засили кризата в Берое

Арда победи Берое с 1:0
Снимка: Сайт на Берое

Отборът на Арда победи Берое с 1:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига по футбол след гол на Тонислав Йорданов в 69-ата минута. Централният нападател засече топката с глава и отблизо порази мрежата на съперника. Йорданов вкарва във втори пореден мач за Арда. Така тимът от Кърджали засили кризата в тима на Берое, който има само 1 победа в последните 8 мача. За Арда пък това бе десети двубой през сезона без допуснат гол и така тимът е на четвърто място с 42 т. Берое е пети с шест точки по-малко.

Две минути преди края на срещата гостите изпуснаха шанса да вземат нещо от мача, след като вратарят на домакините Иван Караджов спаси дузпа на Алиун Фал.

България с две победи във втория ден на олимпийските квалификации

Успешно за България започна втория ден на олимпийските квалификации по таекуондо. Владимир Далаклиев изигра повече от инфарктен мач срещу представителя на Полша Матео Счесновски в категория 68 килограма. В първите две части съперникът на Далаклиев водеше в резултата, но в третата част бронзовият ни медалст от световното първенство през 2017..

публикувано на 08.05.21 в 11:22

Щутгарт не позволи на Аугсбург да диша спокойно

Щутгарт победи с 2:1 Аугсбург в първи мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Филип Фьорстер и Саша Каладжич бяха точни за "швабите", а Флориан Нидерлехнер вкара гола за гостите. Щутгарт изпревари Фрайбург и заема 9-о място в класирането, докато Аугсбург е 13-и и само на три точки на зоната на изпадащите. Аугсбург игра силно, но си тръгна с..

публикувано на 08.05.21 в 09:38

Лил издържа най-трудния тест по пътя към титлата

Отборът на Лил направи огромна крачка към спечелването на титлата във Франция. "Песовете" разгромиха с 3:0 като гост Ланс и увеличиха на 4 точки аванса си пред Пари Сен Жермен, но имат и мач повече. До края на сезона Лил ще е домакин на Сент Етиен и ще гостува на Анже. Ако победи и в двата мача, тимът на Кристоф Галатие със сигурност ще..

публикувано на 08.05.21 в 09:20

Шокираща загуба на Лестър изостри битката за топ 4

Лестър загуби с 2:4 от Нюкасъл у дома и в края на сезона може горчиво да съжалява, ако остане извън първите 4 в класирането на Премиър лийг. "Лисиците" направиха доста пропуски, а съперникът им показа убийствена ефективност и стигна до най-впечатляващата си победи през кампанията с голове на Джоузеф Уилок (22'), Пол Дъмет (34') и Калъм Уилсън..

публикувано на 08.05.21 в 09:13

Реал Сосиедад пречупи десетима от Елче

Реал Сосиедад победи с 2:0 Елче и се утвърди на петото място в Ла Лига, даващо право на участие в евротурнирите. Баският тим, който неотдавна спечели Купата на краля за изминалия сезон, стигна до успеха с голове на Ариц Елустондо в 72-ата минута и Микел Оярсабал в добавеното време. Гостите играха почти цял мач в намален състав, след като..

публикувано на 08.05.21 в 09:07

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) пряко по "Хоризонт"

Шампионът Лудогорец посреща Локомотив (Пловдив) в мач от втория кръг на плейофите в първата шестица на Първа професионална футболна лига. Срещата е от 17.45 и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт". Разградчани вече и на теория си осигуриха десетата поредна титла и днес ще играят без напрежение, докато гостите ще се опитат да се върнат на..

публикувано на 08.05.21 в 08:36

Ансамбълът ни поведе убедително в класирането за многобоя на СК в Баку

Ансамбълът на България поведе убедително в класирането за многобоя след изпълнението на съчетанието с пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Възпитаничките на Весела Димитрова и на Михаела Маевска в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изпълниха..

публикувано на 08.05.21 в 06:19