17-годишен юноша донесе втора поредна победа на Левски

Снимка: БФС

Левски нанесе пета поредна загуба на Ботев Пловдив, побеждавайки "канарчетата" с 1:0 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на 17-годишния юноша на "сините" Марин Петков, който се разписва във втори пореден мач.

Тимът от "Герена" е на трета позиция в първата четворка на втората осмица с 34 точки, а Ботев Пд е последен с 24.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА и българския футбол Георги Димитров-Джеки, който си отиде от този свят на 62-годишна възраст.

В 4-ата минута Ботев изпълни два корнера, единият с късо разиграване, а следващият с центриране към наказателното поле, но и двата случая не последва опасност за вратата на Николай Михайлов. Две минути след това Михайлов спаси удар на Маркиньос.

В 8-ата минута Мартин Райнов опита мощен удар отдалеч, но изстрелът му мина над вратата. В 12-ата минута Маркиньос стреля от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата на гостите.

В 21-ата минута Левски поведе в резултата. Мартин Петков изведе Марин Петков, който не остави шансове на Георги Аргилашки за 0:1.

В 24-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Николай Михайлов изби. Две минути по-късно Еспиноса стреля с глава право в ръцете на стража на "сините".

В 34-ата минута Михайлов се намеси добре с една ръка след изстрел на Шоколаров. Десет минути след това Шоколаров центрира от свободен удар, но Атанас Чернев не реагира добре и не успя да засече топката във вратата на "сините".

В 49-ата минута Маркиньос подаде към Емануел Току, който стреля от границата на наказателното поле, а Николай Михайлов с върха на ръкавиците си успя да отклони топката в напречната греда.

В 59-ата минута Марин Петков стреля от воле, но покрай вратата. В 70-ата минута Валери Божинов замени голмайстора в мача Марин Петков.

В 75-ата минута Николай Михайлов направи седмото си спасяване в двубоя, отказвайки Атанас Илиев.

В 84-ата минута Михайлов излезе неразчетено напред, за негово щастие нямаше футболист на "жълто-черните", който да може да засече топката във вратата му.

В 87-ата минута Реда Рабей бе оставен непокрит на дъгата на наказателното поле, но стреля покрай вратата. В първите секунди на добавеното време Маркиньос стреля мощно от воле, но Михайлов изби.

В 93-ата минута Салиф Сисе удари Ивайло Найденов в гърдите, а играчът на "сините" падна на земята, държейки се за главата.

Серхио Рамос

Моуриньо иска Серхио Рамос в Рома

Бившият защитник на футболния Реал (Мадрид ) Серхио Рамос може да продължи кариерата си в Италия, съобщава местното издание Sport Mediaset. Наставникът на Рома Жозе Моуриньо настоява за привличането на испанския ветеран. Рома е готов да предложи на Рамос двегодишен контракт и заплата в размер на 7.5..

публикувано на 22.06.21 в 07:58
Аржентина - Парагвай

Аржентина надигра Парагвай на Копа Америка

Футболистите на Аржентина надиграха състава на Парагвай с 1:0 в третия си мач от първа група на футболния турнир Копа Америка, континенталния шампионат на Южна Америка, който продължава в Бразилия. Успехът позволи на аржентинците да се изкачат отново начело в класирането със 7 точки, благодарение на равенството между Чили и Уругвай. Срещата на стадион..

публикувано на 22.06.21 в 07:48

Пускат до 10 000 зрители на стадиона за олимпийските игри

До 10 000 зрители ще бъдат допускани на състезания от олимпийските игри в Токио, съобщиха организаторите, предупреждавайки, че надпреварата може да премине при закрити врати, ако има бум на заразени. Решението, само седмици преди откриващата церемония, слага край на месеци спекулации относно това дали зрителите ще бъдат допуснати на отложените заради..

публикувано на 21.06.21 в 12:33

Никола Мирославов с поредното добро класиране в клас Moto4 на испанския шампионат

Никола Мирославов записа поредното си добро класиране в клас Moto4 на испанския шампионат. Въпреки всички неуспехи през уикенда, българският пилот постигна добри резултати в състезанието на MotorLand Aragón, напълно нова писта за него. 3-ят кръг на испанското първенство в ESBK се проведе именно на тази писта, а Никола започна състезанието с..

публикувано на 21.06.21 в 12:27

Теодор Кабакчиев с пето място в американското Silver Mountain Xtreme Challenge

Теодор Кабакчиев зае 5-то място в поредния кръг от първенството на САЩ по екстремно eндуро Silver Mountain Xtreme Challenge.Българинът, който тази година кара за тима на Греъм Джарвис с подкрепата на Econt, направи отлично състезание, след като постигна 4-то време на квалификациите в събота. В неделния ден роденият в Габрово състезател..

публикувано на 21.06.21 в 11:41

Стоичков поздрави волейболистките

Легендата на българския футбол Христо Стоичков поздрави от сърце волейболистките от националния ни отбор. Нашите спечелиха Златната европейска лига, след като на финала в Русе победиха с 3:1 гейма Хърватия. „Обичам ви, златни лъвици! Напълнихте ми душата! Няма по-голяма гордост от това да чуеш "Мила родино"! Благодарение на вас отново ми се..

публикувано на 21.06.21 в 06:57

Манчини след изравнения рекорд: В отбора ни всеки е първи избор

Селекционерът на Италия Роберто Манчини бе повече от доволен след успеха с 1:0 над Уелс. С него „Скуадра адзура“ спечели убедително Група А на Евро 2020 и изравни брадат рекорд. Италия записа 30 поредни мача без загуба, за да изравни постижението на легендарния Виторио Поцо в периода 1935-1939. „Виторио Поцо също така е спечелил доста трофеи, така..

публикувано на 21.06.21 в 06:52