Филаделфия е първи в Източната конференция

Треньорът на Филаделфия Док Ривърс дава наставления.

Сет Къри вкара 20 точки, а Джоел Ембийд прибави 13 и 11 борби при успеха на Филаделфия със 122:97 над Орландо и гарантирана титла в Източната конференция на НБА.

Бен Симънс вкара 13 точки и подаде 9 асистенции за 48-ия успех на тима си през сезона. Всъщност Фили можеха да си гарантират 1-ото място в плейофната решетка по-рано през тази седмица, но загубиха от Индиана и Маями.

Голямата им звезда Ембийд не игра срещу Индиана, а срещу Маями записа 25 минути. Но той, както и Симънс и останалите основни играчи получиха почивка и сега в четвъртата част.

Въпреки шестата поредна загуба на Орландо, единствен на ниво се представи Игнас Браздейкис, който вкара 21 точки.

Пускат до 10 000 зрители на стадиона за олимпийските игри

До 10 000 зрители ще бъдат допускани на състезания от олимпийските игри в Токио, съобщиха организаторите, предупреждавайки, че надпреварата може да премине при закрити врати, ако има бум на заразени. Решението, само седмици преди откриващата церемония, слага край на месеци спекулации относно това дали зрителите ще бъдат допуснати на отложените заради..

публикувано на 21.06.21 в 12:33

Никола Мирославов с поредното добро класиране в клас Moto4 на испанския шампионат

Никола Мирославов записа поредното си добро класиране в клас Moto4 на испанския шампионат. Въпреки всички неуспехи през уикенда, българският пилот постигна добри резултати в състезанието на MotorLand Aragón, напълно нова писта за него. 3-ят кръг на испанското първенство в ESBK се проведе именно на тази писта, а Никола започна състезанието с..

публикувано на 21.06.21 в 12:27

Теодор Кабакчиев с пето място в американското Silver Mountain Xtreme Challenge

Теодор Кабакчиев зае 5-то място в поредния кръг от първенството на САЩ по екстремно eндуро Silver Mountain Xtreme Challenge.Българинът, който тази година кара за тима на Греъм Джарвис с подкрепата на Econt, направи отлично състезание, след като постигна 4-то време на квалификациите в събота. В неделния ден роденият в Габрово състезател..

публикувано на 21.06.21 в 11:41

Стоичков поздрави волейболистките

Легендата на българския футбол Христо Стоичков поздрави от сърце волейболистките от националния ни отбор. Нашите спечелиха Златната европейска лига, след като на финала в Русе победиха с 3:1 гейма Хърватия. „Обичам ви, златни лъвици! Напълнихте ми душата! Няма по-голяма гордост от това да чуеш "Мила родино"! Благодарение на вас отново ми се..

публикувано на 21.06.21 в 06:57

Манчини след изравнения рекорд: В отбора ни всеки е първи избор

Селекционерът на Италия Роберто Манчини бе повече от доволен след успеха с 1:0 над Уелс. С него „Скуадра адзура“ спечели убедително Група А на Евро 2020 и изравни брадат рекорд. Италия записа 30 поредни мача без загуба, за да изравни постижението на легендарния Виторио Поцо в периода 1935-1939. „Виторио Поцо също така е спечелил доста трофеи, така..

публикувано на 21.06.21 в 06:52
Волейболистките ни победиха Хърватия във финала на Златната европейска лига

Волейболистките ни спечелиха Златната лига

Националният ни отбор по волейбол за жени победи с 3:1 гейма Хърватия във финала на Златната европейска лига в Русе. Така нашите спечелиха титлата в Лигата за втори път след 2018 година и се класират за Чалъндж турнира догодина, който ще бъде за влизане в Лигата на нациите през 2023 година. Мачът започна напълно равностойно, България..

публикувано на 20.06.21 в 22:16
Италия победи Уелс и спечели първа група на европейското първенство

Италия с трета победа на европейското

Отборът на Италия победи с 1:0 Уелс и спечели първа група на европейското първенство по футбол. На "Олимпико" в Рим единственият гол в мача отбеляза Матео Песина в 39-ата минута. Уелс игра половин час с човек по-малко, след като Итън Ампаду в 56-ата минута получи директен червен картон. В другата среща от групата Швейцария надигра Турция с..

публикувано на 20.06.21 в 21:24