Анастасия е на 31 години. Най-голяматаѝ страст е спортът. Като ученичка се занимава със скокове на батут, след това се отдава на степ аеробика, а вече шеста година е инструктор по Kangoo jumps.
„В момента, в който видях тези обувки, отидох на една тренировка и си казах, че това е моят спорт. По-късно се сертифицирах и така започна всичко, запалих се много бързо само от една тренировка“, каза за БНР Анастасия.
Системата Kangoo jumps е разработена в края на 80-те години на миналия век. Обувките са изобретени от канадски учен Грегъри Лекхтан, като първоначалната им цел е била да се използват при рехабилитация след контузия или операция на спортисти.
„След това започва да се доразвива облика на самите обувки и се разработват за така забавния аеробен спорт, а именно Kangoo jumps. Самата Kangoo jumps тренировка е кардио тренировка, която се фокусира върху краката и издръжливостта. Специфичното при този вид спорт е, че се използват тези специални обувки, които са запазената марка на самия вид тренировки, а именно Kangoo jumps. Тези обувки са лесни за употреба от всеки човек - от малко дете до много възрастен. Безопасни са и са с най-слабото негативно въздействие в целия свят. Предпазват и подсилват глезените, пищялите, коленете, бедрата, долната част на гърба и гръбначния стълб“, допълни тя в предаването „Закуска на тревата“.
Усмивката е водеща в тренировките на Анастасия.
„Старая се на първо място да бъда усмихната в моите часове и смятам, че по този начин предавам на всички мои клиенти моята позитивна нагласа. Всеки един, който се е докоснал до тези обувки при самото качване на обувките няма как да не се усмихнеш и да не те завладеят. Смятам, че това е на първо място нещото, което кара всеки клиент да се връща отново в залата“.
При редовни 60-минутни тренировки два пъти седмично, може да изправим стойката си, да заздравим гръбначните си мускули и да изгорим с 25% повече калории в сравнение с други спортове.
„Клякаме, скачаме, ритаме високо, правим различни комбинации, като същевременно нашите стави и колене са защитени и напрежението в тях е сведено до абсолютен минимум.“, категорична е Анастасия.
Интервюто можете да чуете и в звуковия файл.
255% е реалното увеличение на заплатите у нас от далечната 1949 г. до 2023 г. Изследване на преподаватели в Софийския университет "Св. Климент Охридски" проследява данни за потреблението и цените на 7 вида стоки за 74-годишния период . Трите периода във фокуса на проучването са комунизъм – до 1989-а, преход към пазарна икономика – до..
Защо част от учениците, завършили основно образование, не успяват след осми клас ? Например, в област Враца през 2023 година има 918 дванайсетокласници, а когато този випуск е завършвал седми клас през 2018 година учениците са били 1943-ма . Този и други въпроси, свързани с явно и скрито отпадане от училище, поставя и търси отговори проучване на..
Зам.-председателят на Столичния общински съвет (СОС) д-р Ваня Тагарева и зам.-председателят на ПК по „Здравеопазване“ д-р Антон Койчев представиха първата общинска програма за скринингови изследвания на сърдечно-съдовата система в България. Инициативата има за цел ранна диагностика и превенция на сърдечно-съдовите заболявания сред жителите на..
България е на първо място в Европа по смъртност от рак на бял дроб, каза проф. Димитър Костадинов, началник на Бронхологично отделение в столичната болница „Св. Иван Рилски“. С над 50 хиляди смъртни случая е намаляла смъртността в САЩ след промяна на начина на живот на хората - намаляване на тютюнопушенето, промяна в начина на хранене,..
Специалисти по репродуктивна медицина, общопрактикуващи лекари и обществени личности дадоха официален старт на националната кампания „Прегърни своето бебе – отключи мечтата си“ в Деня на любовта. „Няма нищо по-хубаво от децата. И няма по-важна кауза от това да подкрепяме двойките по пътя към мечтаното родителство“, заяви доц. Росен..
Васко от Нова Загора има затруднения в развитието си. Когато установили, че детето се забавя, родителите били едновременно объркани, шокирани и изплашени . Не са знаели откъде да започнат и как да подкрепят детето си. Постепенно, с помощта на специалист те се научават как да общуват с детето и да му помагат. Фокусът на услугата бил в..
Освен тази кампания, БМЧК работи активно и за разширяване на обучението по първа помощ в училищата – защото именно бързите реакции спасяват животи. Темата за здравната просвета и превенцията на рисково поведение също заема ключово място в работата на организацията. Кръводаряването, превенцията на зависимости, подкрепата за..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..