Волейболистките ни надиграха Украйна в първата контрола

Женският ни национален отбор по волейбол започна с успех в контролите преди европейското първенство. Момичетата на Иван Петков надиграха Украйна с 3:1 гейма, в отделните части 19:25, 25:15, 25:18, 26:24 точки, в първия приятелски мач между двата тима, който се проведе в зала „Сила“ в Пловдив.

На 24 юли предстои втора контрола отново в същата зала от 18:00 часа.

С най-голям актив за победата бе Емилия Димитрова с 19 точки. Елица Василева завърши с 9 точки.

Проверките са част от подготовката на българките за европейското първенство 2021, на което страната ни е един от четирите домакини.

Волейболистите с първа победа на Световното

Националният волейболен отбор на България за младежи до 21 години стартира с чиста победа участието си на Световното първенство, на което сме съвместни домакини с Италия. В столичната зала „Левски София“ възпитаниците на Найден Найденов победиха Бахрейн с 3:0 (25:21, 25:21 и 25:23) в първия си мач от Група В. В ранния двубой Полша надигра Куба с 3:1..

публикувано на 23.09.21 в 21:18

ЦСКА София - Арда се срещат в повторение на финала за купата

Изтеглен бе жребият за 1/8-финалите в турнира за Купата на България.  Носителят на трофея ЦСКА София ще приеме Арда в повторение на финала от тази година. 1/8-финалите за Купата на България : Левски - Септември (Симитли) Лудогорец - Локомотив (ГО) Левски (Крумовград) - Монтана Септември (София) - Етър Левски (Лом)/Локомотив (София) -..

публикувано на 23.09.21 в 18:50
Милан победи Венеция с 2:0

Милан догони Интер след победа над Венеция

Тимът на Милан победи у дома Венеция с 2:0 в мач от 5-ия кръг на италианското футболно първенство и се изравни на върха в класирането с Интер. Домакините поведоха чрез Браим Диас в 68-ата минута. Десетина минути преди края Тео Ернандес вкара втория гол. Така “росонерите” продължават да са без загуба в шампионата, докато Венеция записа..

публикувано на 23.09.21 в 07:34
Реал Мадрид разгроми с 6:1 Майорка

Реал (М) вкара шест на Майорка

Реал Мадрид разгроми с 6:1 Майорка в мач от 6-ия кръг на испанския футболен шампионат. Карим Бензема се разписа на два пъти, Иско добави едно попадение, а Марко Асенсио изригна с хеттрик. Испанецът се превърна в едва шестия футболист на „Лос бланкос“, вкарал три гола в един мач от началото на века. Почетното попадение във вратата на Тибо..

публикувано на 23.09.21 в 07:32
Уест Хем победи като гост Манчестър Юнайтед

Уест Хем изхвърли Манчестър Юнайтед от Купата на Лигата

Манчестър Юнайтед загуби у дома от Уест Хем с 0:1 и отпадна още на 1/16-финалите на  турнира за Купата на Лигата по футбол в Англия. Единственото попадение отбеляза Мануел Лансини още в 9-ата минута. Така играчите на Дейвид Мойс взеха реванш за загуба от Юнайтед в неделя, в среща от първенството. В другите срещи: Брайтън – Суонси 2:0,..

публикувано на 23.09.21 в 07:30
Волейболистките ни загубиха и от Словакия в Мексико

Волейболистките ни с трета загуба в Мексико

Националният ни отбор по волейбол за девойки до 18 години записа трета загуба на световно първенство в Мексико. Нашите отстъпиха с 1:3 гейма пред отбора на Словакия. Българките загубиха първите два гейма на 17 и 19 точки, взеха третия с 25:21, но в четвъртия отново претърпяха поражение с 14:25. Нашите са на последното пето място в 3-та..

публикувано на 23.09.21 в 07:27
Волен Чинков

Обявиха съдията на сблъсъка ЦСКА София - Левски

Станаха ясни съдийските назначения за деветия кръг в Първа лига. Волен Чинков ще бъде главен съдия на дербито между ЦСКА - София и Левски. Георги Кабаков пък ще реферира на двубоя между Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив). Ето всички наряди: 24, Сеп 2021 г. Петък 20:00 ч.  ПФК Берое - ФК Арда ГС: Иво Венциславов Андреев АС1: Георги Пламенов Тодоров..

публикувано на 22.09.21 в 20:39