България на първо място по златни медали на ЕП по аеробика

България оглави класирането по нации по брой спечелени златни медали на европейското първенство по аеробика. В италианският град Пезаро българските състезатели спечелиха 4 титли. Европейски шампиони станаха представителите ни  при младежите в категория "смесени двойки", а при мъжете и при жените стигнахме до европейския връх в категориите - "индивидуално - жени" , "смесени двойки" и при "тройките".

След нас, на второ място по брой златни отличия се наредиха представителите на Русия с 3 титли, а трети са спортистите на Румъния с 2.

В общото подреждане България е на 5 –то място, тъй като няма спечелени сребърни и бронзови медали. Лидери са гимнастиците на Румъния с 11 медала (2 златни, 5 сребърни и 4 бронзови), а тройката допълват – Русия с 10 отличия (3 златни, 5 сребърни и 2 бронзови) и Унгария със 7 медала (2 златни, 1 сребърен и 4 бронзови).

Роберто Фирмино

Ливърпул вгорчи дебюта на Раниери в Уотфорд с 5:0

Отборът на Ливърпул победи с 5:0 като гост Уотфорд в първия мач от осмия кръг на английската Висша лига по футбол. Така тимът излезе начело в класирането преди останалите мачове от кръга. Хеттрик за гостите реализира Роберто Фирмино, вкараха още Садио Мане и Мохамед Салах. Ливърпул е вече в серия от 20 поредни мача във всички турнири без загуба...

публикувано на 16.10.21 в 16:34
Божидар Темелков (в бяло)

Темелков отпадна за Големия шлем в Париж

Божидар Темелков не успя срещу Адриан Нието Чинаро (Испания) в категория до 66 кг на турнира по джудо от Големия шлем в Париж. Българинът загуби с ипон от опитния испанец, който е призьор от престижни турнири. А победител в групата на Темелков стана японецът Риома Танака, който стигна финала и по-късно днес ще спори за титлата срещу сънародника си..

публикувано на 16.10.21 в 16:18
Изабелла Шиникова

Шиникова е на финал в Португалия

Изабелла Шиникова се класира за финала на турнира по тенис на твърда настилка в Лагос (Португалия) с награден фонд от 25 хиляди долара. Поставената под номер 6 българка елиминира седмата в схемата Йесика Малечкова (Чехия), която се отказа заради травма при 1:1 гейма в първия сет. 29-годишната софиянка заработи 40 точки за световната ранглиста и..

публикувано на 16.10.21 в 15:17
Виктория Томова

Изненадваща загуба на Виктория Томова в Москва

Виктория Томова загуби в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис WTA 250 в руската столица Москва. Поставената под номер 4 в пресявките българка допусна обрат и отстъпи на представителката на домакините Анастасия Тихонова с 4:6, 6:4, 6:7(5). Българката бе фаворит срещу 20-годишната рускиня, която е със 152 места зад 116-ата в световната..

публикувано на 16.10.21 в 14:51
ансамбъл България

Силна подиум тренировка за олимпийските ни шампионки в Марбея

Силна подиум тренировка направиха олимпийските ни шампионки от ансамбъла по художествена гимнастика преди започващия днес в Марбея (Испания) турнир от веригата Гран При. Това ще е първото състезание за момичетата на Весела Димитрова и на Михаела Маевска след олимпийските игри в Токио и е част от подготовката на отбора за световното..

публикувано на 16.10.21 в 09:29

Дербито Локомотив (София) - Левски пряко по "Хоризонт"

Отборът на Локомотив (София) посреща Левски днес от 20,00 часа на Националния стадион “Васил Левски” в първото издание на едно от емблематичните столични дербита от седем години насам. Срещата можете да проследите пряко по програма „Хоризонт“ За последно двата тима играха помежду си в края на 2014 година, след което Локо пое по трънливия..

публикувано на 16.10.21 в 09:01