Антов направи дузпа, но Монца бие в Серия Б

Снимка: Личен архив

Българският защитник Валентин Антов отново бе титуляр за клубния си тим Монца. Родният бранител направи дузпа, но отборът му обърна Порденоне за успех с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Серия Б.

Още в 3-тата минута бившият капитан на ЦСКА фаулира противников играч в наказателното поле и принуди главния съдия да покаже бялата точка. Точен от последвалия наказателен удар беше Франк Тсаджут.

Монца обаче се съвзе от ранния шок и достигна до пълния обрат в срещата. Десет по-късно равенството бе възстановено след попадението на Пепин. В 72-рата минута Марио Сампиризи обърна развоята на събитията, а крайният резултат бе оформен от Самуел Виняго.

Антов остана на терена до последния съдийски сигнал. След победата Монца е вече на осмата позиция в класирането с девет точки. В следващия кръг Антов и компания гостуват на Лече.

Раниери с първа победа начело на Уотфорд

Клаудио Раниери записа първа победа начело на намиращия се в трудна позиция Уотфорд, след като "стършелите" разбиха Евертън с 5:2 като гост в мач от деветия кръг на Висшата лига. Италианският специалист имаше кошмарен дебют начело на тима с поражение от Ливърпул с 0:5, но днес показа, че може да бъде човекът, който ще запази елитния статут на..

публикувано на 23.10.21 в 19:15

Арда и Славия поделиха точките в Кърджали

Отборите на Арда и Славия направиха равенство 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Кърджали. "Белите" поведоха в резултата още в 16-та минута с гол на централния нападател Мартин Сораков, но в средата на второто полувреме бранителят на домакините Милен Желев изравни след подаване на Спас Делев. До края не паднаха повече голове и..

публикувано на 23.10.21 в 18:52
Димитър Бербатов

Бербатов: Няма как да работя с Боби Михайлов

Димитър Бербатов категорично отхвърли идеята да работи заедно с Борислав Михайлов в ръководството на Българския футболен съюз. По-рано днес президентът на БФС отправи това предложение към Бербатов, след като постигна минимална победа над него в извънредния конгрес на централата на 12 октомври. Днес..

публикувано на 23.10.21 в 18:39

Баная с 4-и пореден полпозишън, Куартараро ще потегли едва 15-и на „Мизано“

Франческо Баная (Ducati) спечели своя четвърта поредна квалификацията в MotoGP и ще потегли от полпозишън в утрешната надпревара за Гран При на Емилия-Романя, 16-и кръг за сезон 2021 Италианецът трябваше да премине през първата фаза на сесията за място, в която той даде най-доброто време, но и на трупа ценни километри на изсъхващата „Мизано“...

публикувано на 23.10.21 в 18:30

Ребека Андраде спечели златен и сребърен медал в първите два финала на СП по спортна гимнастика

Бразилката Ребека Андраде спечели златен и сребърен медал в първите два финала на отделните уреди при жените на Световното първенство по спортна гимнастика в Китакюшу (Япония). 22-годишната Андраде, която е олимпийска шампионка на прескок и взе сребро в многобоя на Игрите в Токио 2020, сега стана първа на прескок с оценка 14.966 точки и втора..

публикувано на 23.10.21 в 18:25

Шифрин започна сезона с победа

Американката Микаела Шифрин започна новия сезон в Световната купа по ски-алпийски дисциплини с впечатляваща победа над втората в генералното класиране от миналата кампания Лара Гут-Бехрами в гигантския слалом в Зьолден, Австрия. Шифрин, която бе възпрепятствана от различни проблеми в последните два..

публикувано на 23.10.21 в 16:57

Челси разгроми Норич, Маунт наниза хеттрик

Отборът на Челси поведе с четири точки на върха в класирането на Висшата лига, след като разби последния Норич със 7:0 у дома в мач от деветия кръг на шампионата. На "Стамфорд Бридж" домакините не показаха никаква милост към намиращия се в криза състав на Даниел Фарке и дръпнаха с два гола още до..

публикувано на 23.10.21 в 16:52