Родители и децата им, които са ученици в двете паралелки 5 клас в Средното училище „Св. Климент Охридски“ в Ловеч, са изправени пред сериозен проблем, заради неяснотата какво ще се случи с двете паралелки две седмици след началото на учебната година.
След като на 14 септември Общинският съвет в Ловеч одобри тези две паралелки 5 клас като маломерни и те започнаха учебната година така, кметът Корнелия Маринова върна за ново разглеждане решението на съветниците, тъй като било незаконосъобразно.
На заседание в четвъртък Ловешкият общински съвет нито отмени решението си от 14 септември, нито го потвърди. Сега въпросът е какво ще се случи с тези паралелки, как ще се отрази на децата, защото повечето родители не са съгласни те да бъдат събрани в една паралелка с 24 ученици, за да се спази наредбата.
Репортаж на Пламен Христов в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл.
По стара традиция на първи март в очакване на пролетта българите се закичват с бели и червени конци - мартеници, с пожелания за здраве и успех. Древният ритуал е най-интересен за децата. Според традицията мартеницата се носи, докато човек види щъркел, и тогава трябва да я върже на цъфнало плодно дърво. Във Велико Търново Баба Марта ще..
Днес започва свещеният за мюсюлманите месец Рамазан. Това е период на духовно пречистване, пост и молитва. Мюсюлманското изповедание в България организира национална благотворителна кампания. По случай началото на свещения месец в София ще бъде проведена празнична вечеря ифтар. По време на Рамазана мюсюлманите спазват строг пост от..
Срещата между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски завърши безпрецедентно и без резултат. На нея двамата президенти трябваше да подпишат сделката за достъп на САЩ до полезните изкопаеми на Украйна. Скандалът в Белия Дом по време на визитата на Зеленски беше кулминацията на нарастващото от около месец напрежение между администрацията на Доналд..
Пореден протест са насрочили от 10 часА кюстендилци, недоволни от безучастието на институциите, виновни за катастрофата с коне в края на миналата година, при която загина 18-годишно момиче. Протестиращите се събират на кръстовището в центъра на с. Жиленци, очаква се и блокада на международния път за граничен пункт Гюешево със Северна Македония...
603 хиляди деца са били ваксинирани по време на кампанията срещу полиомиелит в Ивицата Газа, съобщиха от Световната здравна организация и УНИЦЕФ . Ваксинационната кампания е част от спешните мерки за прекратяване на разпространението на полиовируса в Ивицата Газа, който беше установен в отпадни води там. Тя е била проведена основно от..
Грипната епидемия отминава, но все още срещаме доста кашлящи хора около нас. На какво се дължи остатъчната кашлица след прекарана сезонна вирусна инфекция, разказва д-р София Ангелова, специалист по белодробни болести: "Честита Баба Марта! Нека сме бели и червени, засмени, защото доброто настроение помага на имунната система да бъде здрава !..
Варненският и Великопреславски митрополит Йоан със спомен за делото и живота на Патриарх Неофит. На 1 март (събота) ще бъде отбелязана една година от кончината на Българския патриарх и Софийски митрополит Неофит. По решение на Св. Синод на БПЦ – БП, на 1 март 2025 г., от 09.00 ч. в митрополитската катедрала "Св. вмчца Неделя" ще бъде отслужена..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..