Дербито Локомотив (София) - Левски пряко по "Хоризонт"

Снимка: Община Криводол

Отборът на Локомотив (София) посреща Левски днес от 20,00 часа на Националния стадион “Васил Левски” в първото издание на едно от емблематичните столични дербита от седем години насам. Срещата можете да проследите пряко по програма „Хоризонт“

За последно двата тима играха помежду си в края на 2014 година, след което Локо пое по трънливия път в долните дивизии. “Железничарите” успяха да се завърнат в елита и се представят повече от добре от началото на сезона. Воденият от Иван Колев тим е в серия от пет мача без загуба в първенството и за Купата на страната, където достигнаха до осминафинал.

Левски загуби от Лудогорец в мача си преди паузата, след като допусна обрат. “Сините” ще се опитат да вземат максимума днес. Това е и цел номер 1, за която говори и треньорът Станимир Стоилов, който посочи, че тимът му има отчаяна нужда от точки. Мъри ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.

При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони. В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.

Нюкасъл

Нюкасъл остава без победа във Висшата лига

Футболистите на Нюкасъл остават без победа от началото на сезона в английската Висша лига, след като приключиха наравно - 1:1 при домакинството си на Норич в среща от 14-ия кръг. "Свраките" остават последни в класирането със 7 точки, гостите от Норич е 18-и с 10 точки. Мачът започна по много неприятен начин за Нюкасъл, като воденият от Еди Хау състав..

публикувано на 01.12.21 в 07:55
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви започнаха с победа в Бали

Двукратните европейски шампионки Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си на финалите на Световните серии по бадминтон в Бали (Индонезия).  В първия си мач от втора група, сестрите надиграха без особени проблеми британките Клое Бърч и Лорън Смит с 2:0 гейма (21:12, 21:11). Утре българските бадминтонистки ще срещнат индийките Ашвини..

публикувано на 01.12.21 в 07:38
ВК Хебър

Тежка загуба за волейболистите на Хебър в Полша

Тежка загуба с 0:3 гейма претърпяха волейболистите на Хебър като гости на полския Ястржембски на старта на груповата фаза в Шампионската лига. Малко повече от час беше необходимо на поляците, за да стигнат до категоричния си успех срещу българския шампион. Пазарджиклии не успяха да се противопоставят на силния съперник и отбелязаха съответно само 11,16..

публикувано на 30.11.21 в 20:11
Мартин Камбуров вкара гол номер 256 в елита

Камбуров няма спирка, поведе Берое към успех срещу Славия

Берое се наложи над Славия с 2:1   в мач от 17-ия кръг на Първа лига.  В 34-ата минута Мартин Камбуров отбеляза своя гол №256 в родния елит. Това бе и мач номер 454 в нашето първенство за нападателя, който изравни Марин Бакалов и е само на седем участия от рекордьора Георги Илиев. В 61-ата минута резервата Питър Макрилос възстанови равенството - 1:1...

публикувано на 30.11.21 в 19:32
Магнус Карлсен (вляво) - Ян Непомняшчий

Четвърто реми между Карлсен и Непомняшчий

Световният шампион Магнус Карлсен и претендентът Ян Непомняшчий завършиха реми и в 4-ата партия помежду си от битката за световната титла по шахмат. Двамата си стиснаха ръцете на 33-ия ход днес, след като Карлсен форсира 3-кратно повторение на ходовете. Карлсен, който във въпросната партия игра с белите фигури, има рожден ден днес. Резултатът между..

публикувано на 30.11.21 в 17:34
Станимир Стоилов

Станимир Стоилов: Държавата трябва да помага на всички, да строи бази и стадиони

"Знаете, че казах, че ще запазя толерантно отношение към всички клубове. Не желая да коментирам други клубове. Не е приятно, когато се играят мачове без публика", сподели треньорът на Левски – Станимир Стоилов, който даде пресконференция преди гостуването на "сините" на Царско село. Шампионатната среща е в сряда от 17:30 часа. "Засега 100% пропуска..

публикувано на 30.11.21 в 17:19

Рекордна 7-а "Златна топка" за Лионел Меси

Лионел Меси получи за рекорден седми път "Златната топка" и отново беше избран за №1 в световния футбол. Аржентинецът спечели голямата награда в 65-ата церемония на френското списание "Франс Футбол". На галавечер в парижкия театър "Шатле" Меси изпревари голмайстора на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски и халфа на Челси Жоржиньо.  Роналдо, който има 5..

обновено на 30.11.21 в 06:58