Темелков отпадна за Големия шлем в Париж

Божидар Темелков (в бяло)
Снимка: Архив БФДжудо

Божидар Темелков не успя срещу Адриан Нието Чинаро (Испания) в категория до 66 кг на турнира по джудо от Големия шлем в Париж. Българинът загуби с ипон от опитния испанец, който е призьор от престижни турнири. А победител в групата на Темелков стана японецът Риома Танака, който стигна финала и по-късно днес ще спори за титлата срещу сънародника си Тайкох Фуджисака.

Състезателят на сливенския Биоком бе единственият ни представител на турнира, който за първи път се провежда през есента. По традиция надпреварата е пред февруари, но заради пандемията датите бяха променени.

ЦСКА София

Нови три мача в Първа лига днес, по "Хоризонт" предаваме ЦСКА София - Локомотив (Сф)

Нови три мача предстоят днес в 17-ия кръг на футболната ни Първа лига.  От 12.45 в Бистрица ще играят ЦСКА 1948 и Пирин, от 15 часа е мачът Лудогорец - Арда, а от 17.30 часа по програма "Хоризонт" на БНР ще предаваме от стадион "Българска армия"  срещата ЦСКА София - Локомотив (София). В двата мача вчера Локомотив (Пд) и Черно море направиха..

публикувано на 02.12.21 в 07:35
Пари Сен Жермен - Ница

ПСЖ изтърва две точки у дома, но води убедително

Тимът на Пари Сен Жермен не успя да победи като домакин състава на Ница и двата тима завършиха мача си от 16-ия кръг на френската Лига 1 при резултат 0:0. Въпреки това, парижани имат убедителен аванс на върха, на който са с 41 точки, а Марсилия и Рен следват съответно с 29 и 28. Преди началото на мача звездата на домакините Лионел Меси показа пред..

публикувано на 02.12.21 в 06:39
Сасуоло - Наполи

Наполи изпусна преднина от два гола, но не и лидерската позиция

Отборите на Сасуоло и Наполи завършиха при резултат от 2:2 в мач от междинния 15-и кръг в италианската Серия А. Гостите от Неапол поведоха с два гола на Фабиан Руис в 51-ата и Дрийс Мертенс в 59-ата минута, но допуснаха домакините да изравнят чрез Джанлука Скамака в 71-ата и Жан Марко Ферари в 89-ата минута.  „Неровердите“ дори отбелязаха победно..

публикувано на 02.12.21 в 06:34
Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао)

Реал (Мадрид) увеличи аванса си в испанското първенство

Реал (Мадрид) победи гостуващия Атлетик (Билбао) с 1:0 в отложен мач от 9-ия кръг на испанското първенство. Единственото попадение за "лос бланконс" бе дело на Карим Бензема малко преди края на първото полувреме. По този начин мадридчани увеличиха преднината си на върха и вече имат 36 точки, със седем повече от втория Атлетико (Мадрид). В същото време..

публикувано на 02.12.21 в 06:28
Евертън - Ливърпул

Победи за челниците Челси, Манчестър Сити и Ливърпул запазиха статуквото

Победи за челниците Челси, Манчестър Сити и Ливърпул запазиха статуквото на върха в английското първенство след срещи от 14-ия кръг. Лондончани имат 33 точки, "гражданите" 32, а "червените" от Мърсисайд с точка по-малко. Челси успя да победи трудно с  2:1 като гост тима на Уотфорд. Мейсън Маунт откри резултата в 29-ата, но Емануел Денис изравни за..

публикувано на 02.12.21 в 06:21

Балкан превъзмогна трудния старт и отново надигра Левски

Отборът на Балкан (Ботевград) записа втората си поредна победа над Левски в Балканската лига. Баскетболистите на Небойша Видич спечелиха дербито със "сините" с крайното 79:65 (11:21, 27:16, 24:13, 17:15) в среща от осмия кръг на регионалната надпревара. Както е известно, ботевградчани триумфираха и в първия сблъсък срещу "сините" в Ботевград в..

публикувано на 01.12.21 в 20:26

Левски победи Царско село в Първа лига

Отборът на Левски записа шестата си победа през сезона в efbet Лига, след като победи с минималното 1:0 при гостуването си на Царско село. Единственият гол край Околовръстното шосе падна в 43-ата минута, когато Билал Бари завърши подаване на Димитър Костадинов, след като Мартин Кавдански допусна изключително груба грешка при изчистване на..

публикувано на 01.12.21 в 20:17