Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Наш футболен рефер с решителна намеса за спасяването на турски шофьор

Ивайло Стоянов (вялво)

Футболният съдия Ивайло Стоянов имаше решаваща намеса при спасяването на турски международен шофьор днес на входа на Кресненското дефиле.

Стоянов се прибирал от Дания след мача от Лига Европа между Брьондби (Дания) и Лион (Франция), където беше четвърти съдия в бригадата на Георги Кабаков. На прибиране с колата си към Петрич, точно преди влизането в Кресна около жп спирка Пейо Яворов Стоянов е изпреварен от каращ с висока скорост турски ТИР. В последващия завой турският международен шофьор губи контрол върху управлението на тежкия автомобил и пада в крайпътната канавка.

Елитният футболен съдия веднага отбива, както и минибус, каращ пред него. Двамата спират движението, заставайки на шосето, а след това с помощта и на други хора вадят от кабината на камиона изпадналия в шок шофьор на турския камион.

Иран е 14-тият финалист на Мондиал 2022

Отборът на Иран се класира за финалите на Мондиал 2022, след като победи Ирак с 1:0 у дома в квалификационна среща за световното първенство в Катар в края на годината. На стадион "Азади" в Техеран централният нападател Мехди Тареми донесе успеха на своите в 48-та минута. За Иран това бе шести успех в група А на третия квалификационен етап, като тимът..

публикувано на 27.01.22 в 20:07

Наш ски-бегач с Covid-19, под въпрос е за олимпиадата

Българският състезател по ски-бягане Симеон Деянов може и да не участва на Зимните олимпийски игри в Пекин, след като е дал положителна проба за коронавирус. Единият от двата задължителни преди отпътуването за Олимпиадата Ковид теста на Деянов е показал положителен резултат. Спортистът няма симптоми и се чувства добре, но сега следва да премине..

публикувано на 27.01.22 в 20:01

Филип Кръстев подписа с Левски

Отборът на Левски подписа договор с полузащитника Филип Кръстев. Футболистът е преотстъпен от белгийския Ломел до края на сезон 2021/2022 г. Филип Кръстев е роден на 15 октомври 2001 година в София. Юноша е на Славия, като подписва първия си професионален договор през 2018 година с родния си тим. С екипа на „белите“ изиграва 44 мача и отбелязва 4 гола...

публикувано на 27.01.22 в 19:53

Първа победа за Лудогорец в Турция

Българският шампион Лудогорец записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция. "Орлите" удариха с 2:1 полския елитен Висла Плоцк в третата си контролна среща в южната ни съседка. Двубоят се игра в две полувремена по 60 минути. Елвис Ману откри резултата в 21-ата, а Жуниор Брандао удвои в 25-ата минута. Рафал Волски върна едно попадение..

публикувано на 27.01.22 в 19:51
 „Тур дьо Франс“

Тур дьо Франс стартира от Испания през 2022 година

Обиколката на Франция през 2023 година ще стартира от Страната на баските в Северна Испания.  Това съобщиха организаторите.  Тур дьо Франс се завръща към традицията Обиколката да стартира от страна, различна от Франция в нечетни години.

публикувано на 27.01.22 в 06:53

Екваториална Гвинея отстрани Мали

Екваториална Гвинея е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации. Тимът на Екваториална Гвинея елиминира Мали след дузпи.  В редовното време и продълженията никой от съперниците не можа да вкара гол, а при дузпите малийците не издържаха на напрежението и отпаднаха. В спор за място на полуфиналите Екваториална Гвинея ще се..

публикувано на 27.01.22 в 06:46

Египет на четвъртфинал след дузпи

Отборът на  Египет се класира за 1/4-финалите в туурнира за Купата на африканските нации, след като отстрани с 5:4 след изпълнение на дузпи друга от големите сили на континента - Кот д'Ивоар.  Двата отбора изиграха качествен двубой, в който имаха поделени моменти на преимущество, но не успяха да си вкарат гол за 120 минути.  Така се стигна до дузпи, при..

публикувано на 27.01.22 в 06:36