Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Нови три мача в Първа лига днес, по "Хоризонт" предаваме ЦСКА София - Локомотив (Сф)

ЦСКА София
Снимка: sportal.bg

Нови три мача предстоят днес в 17-ия кръг на футболната ни Първа лига.

От 12.45 в Бистрица ще играят ЦСКА 1948 и Пирин, от 15 часа е мачът Лудогорец - Арда, а от 17.30 часа по програма "Хоризонт" на БНР ще предаваме от стадион "Българска армия"  срещата ЦСКА София - Локомотив (София).

В двата мача вчера Локомотив (Пд) и Черно море направиха реми 1:1, а Левски победи като гост Царско село с 1:0.

Ботев (Пловдив) с бронзовите медали след победа над Славия

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 у дома Славия в двубой от 31-ия кръг в Първа лига и си осигури третото място в първенството. Мачът започна добре за гостите и в 13-ата минута Кристиян Добрев се разписа във вратата на домакините, но попадението беше отменено заради засада след консултация с видео асистент рефера. В 38-ата минута испанецът Йон..

публикувано на 22.05.22 в 22:40

Мартин Чой и Ангел Траков с втори места в Открития шампионат на Сърбия

Мартин Чой от „Еко BMW МС рейсинг тийм“ с BMW в клас Superbike и Ангел Траков от „АИТ рейсинг тийм“ с „Yamaha“ в клас F 600 заеха вторите места в класовете си и в двата дни на Открития шампионат на Сърбия на писта, който е и кръг от BMU надпреварата през 2022. В съботния ден на подиума се качи и Николай Петров от „Еконт рейсинг тийм“, който..

публикувано на 22.05.22 в 22:00

Конелиано на Христина Вучкова загуби финала на Шампионската лига от Вакъфбанк

Италианският Конелиано, в който играе българката Христина Вучкова, загуби финала на женската Шампионска лига, отстъпвайки пред турския Вакъфбанк с 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 21:25) в Любляна. За съжаление българската..

публикувано на 22.05.22 в 21:44

Милан триумфира с шампионската титла в Италия за 19-и път

Милан стана шампион на Италия за 19-и път в историята си и първи от 11 години насам. „Росонерите“ не допуснаха изненада в последния кръг на калчото и след категорична победа с 3:0 като гост над Сасуоло завършиха на върха с две точки пред втория Интер, който също спечели последния си мач у дома срещу Сампдория с 3:0. Милан реши съдбата на..

публикувано на 22.05.22 в 21:29

Манчестър Сити е шампион на Англия след обрат срещу Астън Вила

Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:2 и стана за осми път в историята си шампион на Англия. Малко преди края тимът на Пеп Гуардиола изоставаше с 0:2 с попадения на Мати Кеш и Коутиньо, но два попадения на Илкай Гюндоган и Родри донесоха в рамките на пет минути донесоха мечтан обрат и заслужена титла на "гражданите". В същото време Ливърпул..

публикувано на 22.05.22 в 20:05

Юношите на България с равенство в участието си на ЕП до 17 години

Юношите на България до 17 години завършиха участието си на Европейското първенство по футбол с равенство срещу Полша. Крайното 1:1 беше оформено след два гола през второто полувреме, като Оливер Славински откри резултата в 47-ата минута, а Стефан Трайков изравни в 83-ата. Това е първа точка на България U17 на турнира, но също така и първа за..

публикувано на 22.05.22 в 19:41

Злато и сребро за Стилияна Николова във финалите на СК в Памплона

Стилияна Николова спечели още два медала от Световната Чалъндж купа в Памплона (Испания). Възпитаничката на Валентина Иванова триумфира във финала с бухалки и остана втора в този с топка. Талантливата ни гимнастичка изигра много силно композицията си с бухалки и с оценка от 33.450 точки стъпи на върха в класирането. Във финала с топка  Николова зае..

публикувано на 22.05.22 в 17:54